w

Jak wyczyścić plastikowe pojemniki, by pozbyć się woni jedzenia?

Jak wyczyścić plastikowe pojemniki by nie trącały nieprzyjemnym zapachem zleżałej żywności? Otóż wystarczy zastosować kilka domowych trików na odświeżenie. Nie będziesz bawić się z detergentami, które mogą później dostać się do twojego jedzenia, a następnie wylądują w twoim brzuchu. Wystarczą kuchenne produkty, które z pewnością masz w kuchni.

Plastikowe pojemniki to prawdziwa wygoda. Nie potłuką się, są szczelne i lekkie, ale w tym wszystkim mają również pewną wadę — absorbują zapach jedzenia i po pewnym czasie mogą wydzielać niemiłą woń. Co z nimi zrobić w takiej sytuacji? A może nie ma dla nich żadnego ratunku? Spróbujemy coś na to zaradzić, dzięki domowym środkom czystości.

Jak wyczyścić plastikowe pojemniki?

Nie od dziś wiemy, że soda oczyszczona jest świetnym produktem w walce z brudem czy spalenizną. W tym wypadku nie będzie inaczej, a sama receptura na produkt czyszczący ogranicza się do dwóch produktów. Wystarczy, że rozpuścisz łyżkę sody w pojemniku z wodą i pozostawisz na kilka godzin. Po czasie problem powinien ustąpić.

Suche fusy herbaty, kawy sól i szare gazety

Jak wyczyścić plastikowe pojemniki
NorGal/Getty Images

Zasyp pudełko jednym z powyżej wymienionych produktów i pozostaw na kilka godzin. Składniki powinny zaabsorbować nieprzyjemny zapach. Możesz również nasączyć ręcznik papierowy octem i umieścić w pojemniku na kilka godzin.

Po kilku godzinach wyrzuć zawartość pojemnika i umyj go wodą z płynem do naczyń. Cały zapach powinien się ulotnić, jeśli jednak dalej go czujesz, możesz powtórzyć czynność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli