w

Jak wyczyścić plastikowe pojemniki na żywność, by pozbyć się zapachu? Kilka łatwych trików

Sponsorowane

Na pewno kojarzysz ten problem! Żywność o mocnym zapachu może się skutecznie wgryźć w plastikowe opakowanie, a po czasie zaczyna brzydko pachnieć. Umycie pojemnika płynem do naczyń nie wiele da w tym przypadku. Trzeba zastosować inne metody w walce z problemem.

Plastikowe pojemniki to prawdziwa wygoda. Nie potłuką się, są szczelne i lekkie, ale w tym wszystkim mają również pewną wadę — absorbują zapach jedzenia i po pewnym czasie mogą wydzielać niemiłą woń. Co z nimi zrobić w takiej sytuacji? A może nie ma dla nich żadnego ratunku? Spokojnie, dzięki tym radom z łatwością je odświeżysz

Roztwór z sody oczyszczonej z wodą

Nie od dziś wiemy, że soda oczyszczona jest świetnym produktem w walce z brudem czy spalenizną. Nie ma tu żadnej skomplikowanej receptury. Wystarczy, że rozpuścisz łyżkę sody w pojemniku z wodą i pozostawisz na kilka godzin. Po czasie problem powinien ustąpić.

Sponsorowane

Suche fusy herbaty, kawy sól i szare gazety

NorGal/Getty Images

Zasyp pudełko jednym z powyżej wymienionych produktów i pozostaw na kilka godzin. Składniki powinny zaabsorbować nieprzyjemny zapach. Możesz również nasączyć ręcznik papierowy octem i umieścić w pojemniku na kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.