w

Jak wyczyścić ekspres domowymi sposobami bez użycia chemii? Dwa triki

Chemia myjąca może być bardzo szkodliwa, kiedy dostanie się do naszego organizmu. Raczej nie ma osoby, która umyślnie spożyje detergent, ale może zdarzyć się tak, że czyszczony sprzęt nie zostanie dostatecznie wypłukany z chemii i na przykładzie ekspresu, środki czyszczące mogą dostać się do napoju.

Aby uniknąć tej sytuacji, warto użyć domowych środków czyszczących, które nie wyrządzą szkody na naszym zdrowiu. Brud i kamień trzeba regularnie usuwać, gdyż mogą być siedliskiem bakterii.

Wygląda na to, że domowe środki czystości są na wyciągnięcie ręki i każdy powinie je mieć w swojej kuchni. Zobacz listę potrzebnych produktów.

 • Ocet

Weź filtr i pojemnik na kawę, a następnie wypłucz całość w wodzie. W misce przygotuj mieszankę octu i wody w proporcji 1:2. Wlej roztwór do pojemnika na wodę i kliknij funkcję zaparzania kawy. Woda z octem przeczyści mechanizm ekspresu.

Po 15 minutach wylej płyn z pojemnika i nalej świeżej wody. Kliknij funkcję „zaparz kawę” kilka razy, bo usunąć resztki roztworu.

 • Kwasek cytrynowy

Kolejnym produktem na naszej liście jest kwasek cytrynowy, a konkretnie roztwór kwasku i wody w proporcji 1:2. Postępujemy tak samo jak w przypadku octu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli