w

Jak usunąć zapach czosnku z rąk? Wystarczy kilka produktów

Jak usunąć zapach czosnku z rąk

Pewnie często zadajesz sobie pytanie, jak usunąć zapach czosnku z rąk. Próbowałaś już wszystkiego, ale nadal czujesz nieprzyjemną woń. Woda i mydło nie daje rady, a zapach w dalszym ciągu Ci dokucza. Istnieją trzy naturalne produkty, które pomogą się uporać z tym problemem.

Czosnek ma specyficzną woń, która o ile w potrawach dodaje charakteru, tak na dłoniach jest prawdziwym koszmarem. Czosnek smażony na oliwie czy też w połączeniu z masłem jest cudownym dodatkiem, który nadaje kształtu całej potrawie. Inaczej jest, gdy na dłoniach zostaje nam „surowy” zapach, który przypomina o sobie podczas każdej czynności.

Sponsorowane

Oczywiście, pierwszą myślą na zapobieganie jest gotowanie w rękawiczkach, jednak nie zawsze mamy je pod ręką, a po drugie umówmy się, że jest to znacznie mniej wygodna opcja. Czy zapach czosnku na dłoniach trzeba tak po prostu zaakceptować? Otóż nie! Istnieje trzy sposoby na pozbycie się problemu.

Sól, sok z cytryny i kawa

Fusy z kawy/ fot. canva

Mieszanka soku z cytryny z solą to dobra mieszanka na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, ale może być nieco bolesna, gdy mamy na dłoniach mikrourazy. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się peeling dłoni z kawowych fusów.

Pasta do zębów

Sponsorowane
pasta do zębów/ fot. canva

Taki sposób zdecydowanie odświeży nasze dłonie, jednak może je również wysuszyć, więc warto po takim „zabiegu” nasmarować dłonie kremem nawilżającym. Pasta musi być dokładnie wtarta, dopiero po tym można użyć wody do zmycia resztek produktu.

Czy trudno usunąć zapach czosnku z rąk? Okazuje się, że wystarczy jedynie odpowiednia wiedza, a problem z wonią czosnku odejdzie w zapomnienie!

Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli