w

Jak usunąć tłustą plamę z dywanu? Kuchenny produkt w roli głównej

Jak usunąć tłustą plamę
pixelshot

Jeśli miałaś kiedyś tłustą plamę na dywanie, wiesz, jak ciężko ją usunąć. Jeśli jest świeża, można poratować się kilkoma produktami z naszej kuchni. Przeciągnięcie sprzątania o kilka dni nie pomoże i wtedy możemy liczyć jedynie na profesjonalne czyszczenie, które będzie nas sporo kosztować.

Zanim spiszesz dywan na straty, wypróbuj domowy sposób na wywabienie tłustych plam. Wystarczy odrobina mąki ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej, a świeża plama powinna ustąpić!

Jak usunąć tłustą plamę za pomocą mąki ziemniaczanej?

Tłustą plamę należy posypać mąką i delikatnie potrzeć, by cząsteczki miały okazję wchłonąć jak najwięcej tłuszczu. Tak zasypaną plamę pozostawiamy na cały dzień i na samym końcu odkurzamy, by zebrać nadmiar produktu.

Jak usunąć tłustą plamę
mąka ziemniaczana/ fot. masa44’s Images

Jeśli mimo tego, plama dalej jest widoczna, spróbuj potraktować ją płynem do naczyń i porządnie wyszorować gąbką. Następnie przemywamy całość wodą i suszymy. Świeża plama powinna się wywabić, gorzej z taką, która czeka już kilka dni.

Mąka ziemniaczana nadaje się również do innych materiałów i jest rekomendowana w przypadku zabrudzenia jedwabiu i kaszmiru. Te delikatne tkaniny nie lubią szorowania, gdyż bardzo łatwo je uszkodzić. Jeśli zasypiesz je mąką i delikatnie wmasujesz jej cząsteczki w zabrudzenie, bardzo możliwe, że uda Ci się usunąć tłustą plamę, a ubranie zostanie uratowane przed wyrzuceniem. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia i materiału, z jakiego zrobiono ubranie.

Zobacz również:

 • Miniatura:
 • pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli