w

Jak usunąć przebarwienia i osad z wanny? Sposób za 2 złote

Jak usunąć przebarwienia i osad z wanny
pixabay

Jak usunąć żółte przebarwienia i osad z wanny? Te plamy dają złudzenie, że wanna nie była myta przez ostatnie dwa lata! Oczywiście mowa o uporczywym osadzie, który po pewnym czasie zaczyna być żółty i nieestetyczny. Nie musisz kupować drogiej chemii, wystarczy odrobina octu i cierpliwości.

Nawet najczystsza łazienka nie będzie się dobrze prezentować z żółtym osadem. Przyciąga on wzrok nieznajomych i może sprawiać złe wrażenie. W takich momentach załamujesz ręce, bo twoje szorowanie poszło na marne. Na szczęście istnieją triki na pozbycie się uporczywego osadu!

Jak usunąć żółte przebarwienia i osad z wanny?

Cytryna

Jak usunąć przebarwienia i osad z wanny
cytryna/ fot. WebTechExperts, pixabay

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się osadu z wanny i brodzika. Jeden z nich to wykorzystanie soku z cytryny. Cytrynę przetnij na pół i pocieraj osad miąższem cytryny. Zrób to obficie, by sok nie wyparował za kilka sekund. Pozostaw okład na godzinę, po tym czasie wyszoruj powierzchnię i spłucz letnią wodą.

Ocet

Jak usunąć przebarwienia i osad z wanny
ocet/ fot. NatureFriend, pixabay

Innym sposobem jest nasączenie ręcznika papierowego octem i obłożenie miejsc z kamieniem. Oby ocet za szybko nie wyparował, możesz zabezpieczyć ręczniki folią spożywczą. Pozostaw całość na dwie godziny, następnie wyszoruj miejsce i spłucz ciepłą wodą.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli