w

Jak usunąć brzydki zapach z plastikowych pojemników? Jest kilka opcji

WestLight, Getty Images

Nie ma co ukrywać, że w codziennym funkcjonowaniu plastikowe pojemniki są dużym udogodnieniem. Tylko jak usunąć z nich brzydki zapach po przechowywanym jedzeniu? Znamy skuteczne rozwiązania!

Plastikowe pojemniki można znaleźć w każdym domu. Przechowujemy w nich wiele rzeczy, głównie produkty spożywcze. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu są poręczne, nie musimy obawiać się, że łatwo je uszkodzimy, a dzięki różnym rozmiarom, pomagają wypełnić każdą lukę w zamrażarce lub lodówce. Świetnie sprawdzają się również podczas podróży. Sama wykorzystuje je do zabierania obiadu do pracy każdego dnia. I jestem zadowolona w 100%

Jedzenie w plastikowym pojemniku/źródło: Никита Сайф, Pexels

I o ile nie mogę powiedzieć niczego złego odnośnie funkcjonalności i pożyteczności pojemników tego typu, mam problem z jedną kwestią. Otóż często z takich pojemników wyczuwalny jest zapach jedzenia, które wcześniej w nich przechowywaliśmy. Nie pomaga tu nawet dokładne umycie i przepłukanie pojemników. Zapach jest tak silny i specyficzny, że nadal jest wyczuwalny. I ciężko np. włożyć do plastikowego pojemnika po rybie, kawałek pysznego sernika. Ryba i sernik? Nie to nie jest dobre połączenie.

Przez pewien czas starałam się segregować plastikowe pojemniki w ten sposób, że dzieliłam je na takie do przechowywania obiadów i słodkości. Jednak przyznaję od razu, że po pewnym czasie łatwo się w tym pogubić i wystarczy chwila nieuwagi, aby pomylić pojemniki. Dlatego też zaczęłam szukać w sieci skutecznych rozwiązań, jak usunąć brzydki zapach z plastikowych pojemników?

I jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe. Co więcej, jest kilka skutecznych i prostych rozwiązań, z którymi na pewno poradzi sobie każdy. A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Wszystkie potrzebne składniki do pozbycia się uciążliwego zapachu masz w swoim domu!

Jak usunąć brzydki zapach z plastikowych pojemników domowymi sposobami?

#1 Fusy po kawie – niejednokrotnie na naszej stronie mogłaś znaleźć informacje, że kawa jest świetnym pochłaniaczem brzydkich zapachów. Nie inaczej jest w przypadku plastikowych pojemników. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to rozsypać fusy po kawie w pojemniku i zamknąć go szczelnie na kilka godzin. Kawa z pewnością skutecznie pochłonie brzydki zapach.

#2 Soda oczyszczona i woda – kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest mieszanka sody oczyszczonej i wody. Podobnie jak wyżej, powstałą mieszankę umieszczamy w pojemnikach na kilka godzin. Po czym dokładnie myjemy i po kłopocie!

#3 Ocet – choć może się wydawać, że sam ocet ma bardzo specyficzny zapach, nie musisz się obawiać użyć go do usunięcia brzydkiego zapachu z plastikowego pojemnika. Możesz przetrzeć nim pudełko, po czym dokładnie umyć lub pozostawić ocet na ścianach na kilka godzin. Jednocześnie wrzuć do środka czarno-białką gazetę lub ręcznik papierowy, aby mogły wchłonąć wszystkie zapachy.

#4 Cytryny – w przypadku cytryny możesz zastosować dwa skuteczne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z plastikowych pojemników. Po pierwsze, możesz dokładnie wyszorować pojemniki bezpośrednio skórką z cytryny. Po drugie, możesz wycisnąć na ręcznik papierowy sok z cytryny i przetrzeć nim pudełka.

#5 Czarno-biała gazeta – i na koniec skuteczny pogromca zapachów spoza kuchni. Jak się okazuje, w pozbyciu się brzydkich aromatów pomogą kawałki czarno-białej gazety, które wystarczy umieścić w pojemniku na kilka godzin. Gazeta skutecznie wchłonie zapachy wydobywające się z pojemników.

Na koniec, warto wspomnieć, że jeśli pojemniki mają posłużyć nam na dłużej, należy o nie zadbać w odpowiedni sposób. Kiedy już dokładnie ujemy pojemniki, zawsze warto wytrzeć je do sucha. Nie wolno zamykać ich, kiedy są wilgotne.

Zobacz także: Koleżanka przecina ręcznik papierowy na pół. Efekt zaskakuje!

 • Miniatura:
 • WestLight, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani