w ,

Jak udekorować wielkanocny stół? Moc inspiracji już czeka

jak udekorować wielkanocny stół
Tatiana Koshkina, Getty Images

Czy wiesz, jak udekorować wielkanocny stół, aby goście byli pod wrażeniem? Z nami zrobisz to w mgnieniu oka!

Uroczyste świętowanie Wielkanocy już jutro. Pewnie masz już wysprzątany generalnie dom, wszystkie sałatki są już gotowe, podobnie jak domowej roboty chleb i pyszne wypieki z babką i mazurkiem na czele. Można więc spokojnie stwierdzić, że wielkanocne menu jest zapięte na ostatni guzik i tylko czeka na gości.

I bardzo dobrze, bo najtrudniejsza praca za Tobą, teraz zostało nam tylko jedno – udekorować świąteczny stół. Oczywiście możesz to zrobić tuż przed uroczystym śniadaniem. Ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to dzisiaj i zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy następnego dnia. Zaczynamy?

Jak udekorować wielkanocny stół?

No to przechodzimy do najprzyjemniejszej części przygotowań świątecznych. Dekorowanie stołu przy, którym usiądzie cała rodzina. Od czego tu zacząć? Na pewno przemyśl dobrze wybór obrusa. Tak, aby pasował on kolorystycznie z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Możesz postawić oczywiście na klasykę czyli biel lub krem. Z drugiej jednak strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę zaszaleć i rozłożyć na stole kolorowy obrus, który będzie barwą nawiązywał do Wiosny. Zarówno piękna zieleń, jak i radosny żółty kolor będą pięknym akcentem świątecznego stołu.

W tym wyjątkowym okresie zadbaj również o odpowiednią zastawę. Ta przechowywana na specjalne okazje, świetnie się tu sprawdzi. Podobnie wygląda sytuacja ze sztućcami. Warto też wyjąć z kuchennej szafki kryształy, które oprócz funkcji użytkowej, same w sobie staną się piękną dekoracją.

Z racji, że Wielkanoc przypada Wiosną, na stole mogą pojawić się również cięte kwiaty, jak chociażby tulipany czy żonkile. Towarzyszyć mogą im bazie, które również kojarzą się z tym okresem. Możesz również na świątecznym stole ustawić mini kwiaty w dekoracyjnych doniczkach z hiacyntem na czele.

Obrus i kwiaty już mamy, czas więc na serwetki. I tu chciałabym zatrzymać się na dłużej. Bo jak się okazuje, w bardzo szybki i prosty sposób można stworzyć piękną dekorację na świąteczny stół. Przykład? Serwetki zajączki z jajkiem w środku. Wystarczy raz na nie spojrzeć, aby zakochać się w nich na 100%.

Wszystko czego potrzebujesz do ich przygotowania to: serwetka, kawałek sznurka ozdobnego i jajko. I tu warto podkreślić, że może być to zwykłe jajko ugotowane na twardo, jak i kolorowa pisanka. Wybierz opcję, która bardziej będzie pasowała do pozostałych dekoracji. Oczywiście do wielkanocnej serwetki możesz dodać również kwiatowy akcent.

Jeśli kupiłaś już ozdobne serwetki i masz pomysł na ich ułożenie, kwiatowy element i ozdobną wstążkę możesz wykorzystać do przewiązania samych sztućców. Możesz również dodać tutaj jajko czekoladowe, jako słodką niespodzianką dla gości.

I tak naprawdę to wszystko. Jak sama widzisz wystarczy kilka akcentów, aby świąteczny stół pięknie się prezentował. Twoi goście na pewno będą zachwyceni!

 • Miniatura:
 • Tatiana Koshkina, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani