w

Jak tanio wyczyścić mikrofalówkę bez chemii?

Jak wyczyścić mikrofalówkę bez chemii
Sponsorowane

Pewnie nie raz zastanawiasz się jak porządnie wyczyścić mikrofalówkę bez zbędnej chemii, która może przedostawać się do naszego jedzenia. Mikrofalówka to sprzęt, który codziennie podgrzewa jedzenie, a w konsekwencji trzeba ją często czyścić. Jak to zrobić domowym sposobem? Sprawdź!

Zadbana mikrofalówka może posłużyć na wiele lat! Nie bez powodu mówi się, by zapobiegać, a nie leczyć. Ta sama sytuacja występuje w przypadku urządzeń AGD czy RTV.

Jedzenie często rozbryzguje się na ścianki mikrofalówki, a to zmusza nas do wyczyszczenia urządzenia. Nie potrzebujesz drogiej chemii, by to zrobić, wystarczy jeden produkt z kuchennej szafki.

Czyszcząc mikrofalę, musisz zwrócić uwagę na takie elementy jak: drzwiczki, wentylator, gumowe elementy czy talerz.

Sponsorowane
mycie mikrofali/ fot. canva

Woda z octem będzie idealnym środkiem czyszczącym. Szklankę wody zmieszaj z 3 łyżkami octu, a następnie wlej całość do szklanego naczynia. Ustaw najwyższą moc urządzenia i wstaw naczynie na 3 minuty. Para wodna w połączeniu z octem da wspaniały efekt! Po skończonym programie uchyl drzwiczki i pozostaw na moment do wystygnięcia, a następnie przetrzyj wnętrze. Ocet usunie zabrudzenia i pozbędzie się przykrego zapachu z wewnątrz.

Łap przepis na bezę bez pieczenia — wystarczy mikrofalówka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz