w

Jak przechowywać truskawki bez zamrażania? Mamy na to sposób

Świetny sposób na przechowywanie truskawek na zimę. Dzięki niemu owoce zachowują swój wyjątkowy smak. Każdy powinien go poznać.

Truskawki to owoce na które czekamy cały rok. Kiedy pierwsze koszyczki pojawiają się w sklepach, ludzie wykupują je bez zastanowienia. Niestety nie możemy się nimi długo cieszyć, gdyż psują się w zastraszającym tempie.

Ludzie chcąc cieszyć się owocami na dłużej, zaczęli poddawać owoce obróbce termicznej. Zamrażanie lub pod gotowanie jest równie dobrym sposobem na przechowywanie, jednak mało osób zna trzeci, unikalny sposób.

omisido/pixabay

Tym razem ponownie zawekujemy owoce, ale na zimno.

Przygotuj truskawki i cukier w proporcjach 1:1 np. 1 kilogram cukru na 1 kg owoców. Umyj owoce, obierz z szypułek i przekrój każdą truskawkę na pół. Do dużej miski wsyp na dno połowę porcji cukru i wsyp truskawki, następnie zasyp ponownie cukrem. Wszystko wymieszaj i włóż do słoików, a następnie szczelnie zakręć i zawekuj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli