w ,

Jak przechowywać chleb by był świeży? Trik z TikToka

Jak przechowywać chleb by był świeży
condedisign, Getty Images

Kupiłaś duży wiejski chleb, i zastanawiasz się, jak go przechowywać by był świeży przez co najmniej kilka dni? Pewna tiktokerka zdradziła swój patent na utrzymywanie chleba w dobrej kondycji. Wystarczy do opakowania dorzucić kawałek warzywa. Jej zdaniem chleb będzie świeży nawet do 2 tygodni.

Jak przechowywać chleb, by był świeży przez wiele dni?

Sponsorowane

Świeże pieczywo to podstawa udanych śniadań, gdyż właśnie wtedy jemy go zdecydowanie najwięcej. Produkt ten jest bardzo nietrwały, co niestety da się odczuć już po jednym dniu. Bardzo szybko czerstwieje gdy nieodpowiednio go przetrzymujemy. Jest to naturalny proces, który można spowolnić, ale nie zatrzymać.

Jak przechowywać chleb by był świeży
clubfoto, Getty Images Signature

Tiktokerka z Wielkiej Brytanii, Katya Meckle opatentowała sposób na przechowywanie bochenka, w taki sposób, że jej zdaniem da się go jeść nawet dwa tygodnie. Brzmi to jak szaleństwo, ale jej zdaniem do opakowania po chlebie wystarczy wrzucić łodygę selera, który przedłuża trwałość.

Czy ten patent ma prawo działać? Otóż trzeba się przekonać na własnej skórze, gdyż każdy chleb jest inny i mogą one różnie reagować na powyższy trik.

Opinia internautów na temat triku

Sponsorowane

Jak można się spodziewać, zdania na ten temat są nieco podzielone. Jedni zachwalają trik, a inni mieszają go z błotem. Nie ma takiej dziedziny, gdzie wszyscy bylibyśmy zadowoleni.

Według komentujących jest sporo innych sposobów, które GWARANTUJĄ świeżość pieczywa nawet przez kilka tygodni. Jednym z nich jest mrożenie pieczywa, a konkretnie podzielenie go na mniejsze części i odmrażanie tyle, ile w danym momencie potrzebujemy.

Dobry chleb będzie świeży o wiele dłużej

Nie trzeba być filozofem, by stwierdzić, że produkt dobrej jakości może posłużyć nam o wiele dłużej. Jeśli kupić razowy chleb na zakwasie, możesz liczyć, że będzie dobry przez kilka dni. Wystarczy odpowiednio go zapakować w papier przechowywać w zamkniętej szafce lub chlebaku.

@katya.mackle

Reply to @bethann_louise here are some food preservation tips 🫶🏼 #zerowaste #reducewaste #foodstorage #fridgeorganization #foodpreservation

♬ Home – Edith Whiskers
W powyższym filmiku znajdziesz trik z chlebem i mnóstwo innych inspiracji na przechowywanie warzyw i owoców. Na pewno coś Cię zainspiruje!
Sponsorowane
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • TikTok
 • Miniatura:
 • condedisign, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli