w

Jak pozbyć się zapachu gotowanej kapusty? Ta metoda uratuje święta

yasuhiroamano, Getty Images

Przygotowania dań wigilijnych trwają w najlepsze. A wraz z nimi w całym domu unoszą się nie zawsze przyjemne zapachy. Jak pozbyć się zapachu gotowanej kapusty? Wiemy jak to zrobić!

Dania wigilijne mają w sobie niesamowity urok i smak, którego nie sposób odwzorować w pozostałe 364 dni roku. Przepyszny barszcz czerwony z uszkami, smażona ryba w panierce, karp w galarecie, czy w końcu pierogi oraz kapusta z grochem. Tak, każde z tych dań ma w sobie to „coś”.

Sponsorowane

Niestety przygotowanie dań wigilijnych ma też swoją „ciemną stronę”. Chodzi tu mianowicie o bardzo mocny i nieprzyjemny zapach, który towarzyszy m.in. przy smażeniu ryby. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz artykuł, jak skutecznie pozbyć się takiego zapachu w swoim domu.

Kolejnym produktem, który bez wątpienia wiąże się z nieprzyjemnym zapachem podczas gotowania, czy smażenia jest kapusta. I już za moment dowiesz się, jak w szybki i prosty sposób pozbyć się jej zapachu z całego domu. Co więcej, możesz zrobić to na kilka sposobów. Zabieramy się do pracy!

Jak pozbyć się zapachu gotowanej kapusty?

Jak już wspomniałam wcześniej, możemy pozbyć się niechcianego zapachu gotowanej kapusty na kilka sposobów. Wybierz taką metodę, która najbardziej Ci odpowiada.

Sponsorowane

#1 Dodatki do gotującej się kapusty – jeśli chcesz zniwelować rozchodzący się zapach gotującej kapusty już w zalążku, do garnka z kapustą dodaj coś ekstra. Chodzi tu o kawałek razowego chleba lub orzechy włoskie. Niezależnie, który produkt użyjesz, możesz mieć pewność, że zapach gotowanej kapusty nie będzie się rozprzestrzeniał po całym domu. Oba składniki są idealnymi „pochłaniaczami” zapachu.

#2 Kawa i patelnia – a co w przypadku kiedy zapach gotującej się kapusty już zaatakował naszą kuchnię? Zapomniałaś dodać do garnka z kapustą produkty, o których mowa powyżej i stało się… Nie martw się, nie jest jeszcze za późno i święta można uratować! W jaki sposób? Umieść na palniku patelnię i rozsyp bezpośrednio na niej mieloną kawę, po czym podgrzej. Już po chwili w kuchni będzie unosił się piękny aromat kawy.

Mielona kawa/źródło: al62, Getty Images

#3 Miks majeranku, pieprzu i mięty – podobnie jak w przypadku kawy, wystarczy umieścić na palniku garnek z wodą i wrzucić do niego majeranek, pieprz oraz miętę. Teraz trzeba tylko mieszankę zagotować i gotowe! W ciągu kilku minut stworzysz naturalny ziołowy specyfik, który skutecznie pozbędzie się zapachu kapusty z całego domu.

Jak sama widzisz, w każdej sytuacji można znaleźć skuteczne rozwiązanie. Dzięki zaprezentowanym dzisiaj trikom, z pewnością pozbędziesz się nieprzyjemnego aromatu po gotującej się kapuście. A co za tym idzie, uratujesz święta, bo w domu będzie unosił się piękny zapach wypieków i świeżej choinki. Tak jak powinno być w święta!

Zobacz także: Jak pozbyć się woni smażonej ryby? Jest kilka sposobów

Sponsorowane
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    7 komentarze

    1. Stuprocentowym sposobem na pozbycie się zapachu gotowanej kapusty jest nie gotowanie kapusty. Internauci są w szoku a producenci odświeżaczy nienawidzą tego sposobu.

    Autor: Anna Nowak

    Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
    Facebook / Twitter / Napisz do Ani