w

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych. Trik z użyciem domowych produktów

Tłuste plamy na szafkach w kuchni to zmora każdej pani domu. Bardzo łatwo je spowodować, ale o wiele trudniej się ich pozbyć. Z reguły, osadzają się podczas gotowania, gdy nie mamy czasu zmywać ich na bieżąco. Jeśli się zaschną, skutecznie przywierają do sztucznego tworzywa, co sprawia, że stają się bardziej oporne.

Środek czyszczący za 4 złote

Poskramiacz tłustych plam przychodzi na ratunek. Kosztuje ok. 2 złote i można go dostać w każdym sklepie — mowa tutaj o sodzie oczyszczonej i cytrynie. W misce połącz szklankę ciepłej wody, pół szklanki sody i sok z połówki cytryny. Miksturę wymieszaj i wlej do butelki z rozpylaczem — możesz rozprawić się z uporczywymi plamami. Najlepiej zapryskać plamy i pozostawić na 3 minuty, by środek dobrze zadziałał, a następnie przetrzyj ścierką. Jeśli plama nie schodzi tak łatwo, czynność możesz powtórzyć. Na końcu warto przetrzeć całość suchą ściereczką.

Innym skutecznym sposobem jest mieszanka wody i octu w proporcji 1:1. Działamy w ten sam sposób co wcześniej i nanosimy mieszankę na brudne meble. Ocet ma wysoką kwasowatość, który czyni cuda w walce z plamami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli