w

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Sprawdzone patenty

jak pozbyć się muszek owocówek
Drbouz, Getty Images Signature

Muszki owocówki mogą stać się prawdziwym koszmarem. Ale wcale nie musi tak być. Już za moment dowiesz się, jak pozbyć się muszek owocówek na kilka sposobów.

W każdym domu można znaleźć świeże owoce oraz warzywa. I nic w tym dziwnego, w końcu każdy z nas je uwielbia. Niestety bardzo często wraz z tymi produktami w naszych domach pojawiają się również muszki owocówki. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, jak wielkim utrapienie potrafią być. Dlatego dziś podzielę się z Tobą sprawdzonymi patentami, które pomogą pozbyć się niechcianych gości.

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni?

Zanim przejdziemy do szczegółów, muszę podkreślić, że zaprezentowane metody to oczywiście domowe rozwiązania. Każdy sobie z nimi poradzi. I to w mgnieniu oka!

#1 Mieszanka płynu do mycia naczyń i octu – w małej misce lub słoiku umieść płyn do mycia naczyń oraz ocet w proporcji 1:1. Składników nie powinno się mieszać. Następnie umieszczamy naczynie z mieszanką na parapecie lub na blacie na całą noc. Rano będzie już po problemie!

#2 Pułapka z owocami – w małej misce umieść kilka plastrów świeżych owoców. Mogą też być obierki. Następnie przykryj szczelnie miskę przy pomocy folii spożywczej, tak aby nigdzie nie było żadnych otworów. Przy pomocy małego nożyka lub zwykłej wykałaczki zrób małe nacięcia, aby zapach owoców zwabił muszki owocówki do pułapki.

#3 Zapachowe świece – w pozbyciu się muszek owocówek, a zarazem w skutecznym odstraszaniu pomogą również świece zapachowe. Muszki owocówki za nimi nie przepadają. Pamiętaj jednak, że zapach świec nie może być przypadkowy. Postaw na aromat mentolowy lub lawendowy.

#4 Bazylia i mięta – podobnie jak w przypadku świec, muszki owocówki nie cierpią bazylii i mięty. Jeśli więc nie chcesz, aby muszki owocówki stały się niechcianym gościem w Twojej kuchni, zaopatrz się w świeże zioła. Co więcej, bazylia i mięta to doskonałe dodatki do wielu dań. Dlatego zawsze warto mieć je pod ręką.

Teraz już wiesz, jak skutecznie pozbyć się muszek owocówek ze swojej kuchni. Co więcej, wiesz też czego nie lubią natrętne owady i co je skutecznie odstrasza. Ta wiedza wystarczy, aby już nigdy więcej nie nękała Cię plaga muszek owocówek.

Zobacz także: Domowy środek na odstraszanie moli z naszych domów

 • Miniatura:
 • Drbouz, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani