w

Jak pozbyć się mrówek z kuchni? Pomoże zwykły ogórek

jak pozbyć się mrówek
Cherkas, Getty Images Pro

Plaga małych i niechcianych gości może stać się prawdziwym koszmarem. Dlatego dziś podpowiemy, jak pozbyć się mrówek z kuchni. Oczywiście będzie to domowy sposób!

Chyba zgodzisz się ze mną, że kuchnia to serce każdego domu i mieszkania. To właśnie tutaj dzieje się najwięcej. A z racji, że mamy do czynienia w tym pomieszczeniu z przygotowaniem i spożywaniem jedzenia, to właśnie kuchnia jest też najczęściej atakowana przez nieproszonych gości.

Sponsorowane

I wiem, że początkowo plaga mrówek w naszej kuchni może być spełnieniem najgorszego koszmaru. Ale jak wiesz, u nas zawsze możesz liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Dlatego też nie ma co się załamywać, tylko trzeba działać. I już za moment dowiesz się, jakie działania podjąć najlepiej, aby w mgnieniu oka nieproszeni goście przestali być Twoim problemem.

Jak pozbyć się mrówek z kuchni domowym sposobem?

Jeśli śledzisz moje artykuły już jakiś czas, doskonale wiesz, że uwielbiam domowe i naturalne patenty. Nie inaczej będzie dzisiaj. Okazuje się bowiem, że masz w swojej kuchni skuteczną broń, która z pewnością pomoże pozbyć się mrówek.

Mowa w tym przypadku o niepozornym ogórku, który jest prawdziwym wrogiem mrówek. Dlaczego? Otóż zielone warzywo zawiera substancje, które szybko i skutecznie odstraszają mrówki. Co więcej, podczas kontaktu ze skórką ogórka, mrówki mają również problem z węchem. A co za tym idzie, jak najszybciej będą chciały opuścić miejsce, gdzie warunki ich bytności nie są sprzyjające.

Sponsorowane

Aby odstraszyć mrówki, tak naprawdę wystarczą nam same obierki ogórka. Po prostu musisz umieścić je w zainfekowanym przez mrówki miejscu i to wszystko. Podczas kontaktu z ogórkiem, mrówki natychmiast będą uciekać. Czy to nie genialne?

A jeśli wiesz, którędy dokładnie przywędrowały do kuchni mrówki, zawsze możesz zabezpieczyć się na przyszłość. Wystarczy, że ułożysz obierki z ogórka w problemowym miejscu i po kłopocie. Nieproszeni goście więcej nie dostaną się do Twojego domu.

Oczywiście musisz pamiętać o wymianie obierek z ogórka systematycznie. Tylko wtedy metoda ta będzie w 100% skuteczna. Co więcej, z czasem skórka z ogórka zacznie się psuć, a co za tym idzie może zacząć wydzielać brzydkie zapachy. Usunięcie jej w takiej formie może być nie tylko uciążliwe, ale i nieprzyjemne. A tego przecież chcemy uniknąć!

Zobacz także: Zupa za szybko skwaśniała? Ten popularny produkt należy wyciągnąć zaraz po ugotowaniu!

 • Miniatura:
 • Cherkas, Getty Images Pro
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani