w

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Trik babci Zosi jest niezawodny

jak odstraszyć gołębie z balkonu
Pro Creators

Szukasz skutecznego sposobu jak odstraszyć gołębie z balkonu? Wykorzystaj sprawdzony patent babci Zosi, a uciążliwy problem zniknie w mig!

Piękna pogoda za oknem to idealny moment, aby spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest w przypadku mojej rodziny, która lubi spędzać wieczory głównie na dużym balkonie. Robimy sobie domowe kino i oglądamy wspólnie wybrane filmy, zajadając się popcornem. Te chwile są bardzo miłe, wręcz można rzec, że to magiczny czas.

Niestety te idealistyczne warunki jeszcze do niedawna zakłócały niezapowiedziane i nagminne wizyty gołębi. Ptaki te nie jeden raz zanieczyszczały zarówno meble, jak i tekstylia zgromadzone na naszym balkonie. Przez długi czas myślałam, że nie można nic z tym zrobić. Na szczęście z pomocą przyszła mi niezawodna babcia Zosia. Seniorka mojej rodziny podzieliła się skutecznym patentem na domowy środek, który sprawia, że gołębie unikają naszego balkonu szerokim łukiem.

Jeśli więc masz podobne problemy, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Jeszcze dziś możesz przygotować i zastosować domowe rozwiązanie!

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Moja babcia naprawdę kocha zwierzęta, ale jednocześnie czuła się bezradna, kiedy pomimo ciągłych porządków i różnych rozwiązań, była prześladowana przez gołębie. Ptaki przez długi czas nie dawały za wygraną. Jednak trafiły na bardzo upartego przeciwnika, który tak łatwo się nie poddaje. Po kilku próbach, moja babcia wreszcie znalazła skuteczne rozwiązanie. Odkąd je stosuje, gołębie przestały ją odwiedzać.

Domowa mieszanka na gołębie – jak ją przygotować?

Aby przygotować skuteczny środek odstraszający, wystarczy, że połączysz ze sobą wodę i zwykły pieprz. Jak się okazuje, gołębie nie przepadają za zapachem silnej przyprawy. Dlatego kiedy ją wyczują, od razu odlecą jak najdalej. Mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem i rozpryskać w miejscach, które upodobały sobie gołębie.

To jednak nie koniec. Kolejnym produktem, za którym nie przepadają gołębie jest ocet. Możesz więc namoczyć ściereczkę tym specyfikiem i przetrzeć co jakiś czas barierkę na balkonie. Ten zabieg również skutecznie je odstraszy.

 • Miniatura:
 • Pro Creators

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani