w

Jak dobrze umyć termos od wewnątrz? Ten środek zrobi to za Ciebie

Jak dobrze umyć termos od wewnątrz

Pewnie zastanawiasz się, jak dobrze umyć termos od wewnątrz? Jest to dość kłopotliwe miejsce do wyczyszczenia, jeśli nie mamy specjalnych szczotek do czyszczenia butelek. Wpychanie tam gąbki nie jest zbyt wygodne, a samo płukanie nie daje pożądanych efektów. Okazuje się, że możemy wykorzystać inny patent na mycie termosu od wewnątrz. Sprawdź, czego potrzebujesz!

Termos nie wymaga mocnego szorowania i silnej chemii w celu pozbycia się zanieczyszczeń i osadu. Zalej termos wodą i wrzuć do środka 2-3 tabletki do czyszczenia protez. Te zaczną się pienić i usuną cały osad! Kiedy tabletki przestaną musować, wylej zawartości i przepłucz czystą wodą.

Sponsorowane
kwasek cytrynowy/ fot. canva

Innym sposobem będzie użycie kwasku cytrynowego. Do termosu wsyp paczkę kwasku i zalejcie całość wrzącą wodą. Po kilku godzinach nie będzie śladu po zabrudzeniach i osadzie. Pamiętaj, by dobrze umyć termos.

Jeśli kupiłaś nowy termos, pamiętaj o dobrym odkażeniu przed pierwszym użyciem. Rozbierz go na części i zalej wrzącą wodą na kilka minut. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie ma na nim żadnych bakterii i wirusów, które napatoczyły się w sklepie.

Zobacz także:

Sponsorowane
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli