w

Jak często powinniśmy myć lodówkę? Musisz robić to częściej niż myślisz

Brudna lodówka może stać się siedliskiem bakterii i grzybów, które zaatakują nasze jedzenie i będzie skutkować poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Potraktuj to miejsce jako świtątynie i sprzątaj ją o wiele częsciej niż faktycznie by się wydawało.

Bałagan w lodówce może powodować wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu, który będzie wpływał na jedzenie, które nie jest odpowiednio zabezpieczone.

Sponsorowane

Większość ludzi myje lodówkę przed świętami i generalnymi porządkami. Jest to zdecydowanie za rzadko! Powinniśmy to robić minimum raz na dwa miesiące.

Jak dobrze wyczyścić nasz sprzęt?

Zacznij od odłączenia urządzenia od prądu, a następnie wyciągnij całe jedzenie. Kiedy lodóœka będzie opróżniona przemyj ją wilgotną gąbką z detergentem, a następne przetrzyj do sucha. Pamiętaj o dokładnym myciu półek i szuflad. Podczas mycia lodówki bardzo istotne jest udrażnianie odpływu, do którego uchodzi skraplająca się woda oraz gdzie gromadzi się brud.

Cunaplus_M.Faba/Getty Images

Kiedy wnętrez lodówki jest suche, możesz powkładać produkty z powrotem do środka. Istnieją specialistyczne produkty do czyszenia tego sprzętu, ale równie dobrze możesz to zrobić za pomocą płynu do naczyń lub octu z wodą.

Sponsorowane

Aby lodówka nie gromadziłą nieprzyjemnego zapachu, umieść w niej odrobinę proszk do pieczena lub przekrojoną cytrynę – będą absorbować zapachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli