w

Gołębie przesiadują na twoim balkonie? Mamy na nie naturalny „straszak”, który masz w swojej kuchni

Gołębie to miejskie ptaki, które, mimo że nie są szkodnikami, potrafią uprzykrzyć nam życie. Wiją gniazda w każdym możliwym zakamarku i czasami może się zdarzyć, że zrobią to na naszym balkonie lub parapecie. Poza bałaganem, jaki za sobą zostawiają, mogą przenosić wirusy i choroby.

Nie czekaj, aż gołębie powiększą rodzinę na twoim balkonie, będziesz miała o wiele większy kłopot z pozbyciem się ptaków. Jeśli zauważyłaś coraz częstsze wizyty gołębi lub o zgrozo znoszenie przez nie patyków, zastosuj ten niegroźny trik na zwalczenie szkodników.

Sponsorowane

Środek na przepędzenie ptaków

Seng kui Lim/Getty Images

Ptaki są niezwykle wyczulone na ostre zapachy i unikają ich jak ognia. Jednym z takich produktów jest ocet, który swoją wonią nie zachęca do przesiadywania na balkonie. Wystarczy, że spryskasz balkon i balustradę płynem i będziesz to powtarzać od czasu do czasu.

Inna metoda to mieszanka ostrych, wonnych przypraw (pieprz, chilli) i wody. Tak jak wcześniej pryskamy balkon przed szkodnikami.

Jeśli chcesz zainwestować w profesjonalne sprzęty przeciw ptakom, na rynku znajdziesz dużą ilość urządzeń, które nie krzywdzą zwierząt, a jedynie przepędzają je z naszej przestrzeni.

Sponsorowane

Są to między innymi:

 • atrapy ptaków,
 • wiatraczki
 • siatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli