w

Gdzie wylać zużyty olej? Na pewno nie może skończyć w kanalizacji!

Gdzie wylać zużyty olej
pixelshot

Gdzie powinno się wylać zużyty olej po smażeniu? Zlew to najgorsza opcja z możliwych! Możesz łatwo zapchać rury, a i środowisko na tym ucierpi! Zużyty olej musi zostać zutylizowany w odpowiedni sposób.

Mamy nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jak niebezpieczne jest używanie tego samego oleju kilka razy? Za każdym kolejnym podgrzaniem tworzy się mnóstwo związków rakotwórczych, których zdecydowanie nie chcemy mieć wewnątrz naszego organizmu. Trzeba go zutylizować w odpowiedni sposób. To, że olej jest płynny, nie znaczy, że trzeba go wylewać wprost do zlewu.

zużyty olej/ fot. Naw africa studio

Gorący olej może uszkodzić kanalizację, a resztki jedzenia potrafią mocno zatkać rury. Chyba nie chcesz dodatkowo wzywać hydraulika, by odetkał twoje rury.

Gdzie wylać zużyty olej?

Olej po smażeniu najlepiej przelać do plastikowej butelki i wyrzucić do kosza na odpady zmieszane. Taka butelka zostanie zutylizowana w odpowiedni sposób, a woda nie zostanie zanieczyszczona.

Gdzie wylać zużyty olej
zużyty olej/ fot. esebene

Zobacz również wpis na temat doboru oleju do jedzenia:

 • Miniatura:
 • pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli