w

Fusy z kawy jako nawóz do hortensji. Staną się ozdobą ogrodu

fusy z kawy jako nawóz
Fotofreak75, Getty Images

Już za moment dowiesz się, co zrobić, aby wykorzystać fusy z kawy jako nawóz do hortensji. Dzięki niemu rośliny będą bujnie rosły. Tego patentu nie możesz przegapić!

Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że nie lubię marnować potencjału wykorzystywanych produktów. Nawet takich, które na pierwszy rzut oka wydają się już do niczego przydatne.

Sponsorowane

Przykład? Fusy po kawie. Praktycznie w każdym domu od razu lądują w koszu na śmieci. A to duży błąd, o czym przekonasz się już za moment. Jak się okazuje, można je jeszcze wykorzystać. A efekty, na jakie możesz liczyć, są po prostu genialne!

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, muszę wspomnieć o jeszcze jednej pasji, którą wcześniej się z Tobą nie dzieliłam. Otóż jestem ogromną miłośniczką roślin po tacie. A z racji, że mam duży ogród, znajduje się w nim cała masa kolorowych roślin. Mam wielką słabość zwłaszcza do hortensji, które moim zdaniem są po prostu perfekcyjne pod każdym kątem. I już za moment podzielę się sprawdzonym trikiem, który w szybki i prosty sposób ułatwi ich uprawę. Ta wiedza z pewnością się przyda!

Masz hortensje w swoim ogrodzie? Wykorzystaj fusy z kawy jako nawóz

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką hortensji, to z pewnością zgodzisz się ze mną, że te krzewy mają w sobie to „coś”. Co więcej, ich uprawa nie jest wcale skomplikowana. Należy jedynie pamiętać, że hortensje preferują zacienione miejsca. Jednocześnie lubią pić wodę, dlatego podczas upalnych dni bez kropli deszczu, należy je systematycznie podlewać. Mój tata robi to każdego dnia. I muszę przyznać, że daje to super efekty. Jego krzewy są po prostu zachwycające.

Sponsorowane

Aby krzewy pięknie i szybko się rozwijały, należy również zadbać o odpowiedni nawóz. I tak się składa, że w szybki i prosty sposób możesz zrobić domowy nawóz z fusów po kawie. Jak się okazuje, ten niepozorny odpadek nie tylko stanowi cenne źródło minerałów, które wspomagają wzrost hortensji, ale też genialnie spulchnia ziemię.

W fusach po kawie można znaleźć m.in. potas, magnez i fosforan. Co ciekawe, taki nawóz można wykorzystać również do nawożenia magnolii, wrzosów i różanecznika.

Jak zrobić domowy nawóz z fusów po kawie?

Skoro już wiesz, na jakie efekty możesz liczyć, stosując nawóz z fusów po kawie, warto wyjaśnić, jak w ogóle go przygotować. I już na starcie mówię, że to mega proste zadanie. Otóż wystarczy, że wysuszysz zużyte fusy po kawie i wymieszasz je z ziemię.

Następnie powstałą mieszankę rozsypujesz dookoła krzewów hortensji. I to wszystko! Warto na koniec dodać, że tego typu nawóz możesz stosować zarówno w przypadku hortensji ogrodowych, jak i balkonowych, posadzonych w donicach. Domowy nawóz stosujemy wiosną i latem.

Sponsorowane
 • Miniatura:
 • Fotofreak75, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani