w

Dodaj to do kawy, a twoja efektywność pracy znacznie się polepszy

picjumbo_com, pixabay

Wyobrażasz sobie dzień bez kawy, my zdecydowanie nie! Filiżanka kawy na rozpoczęcie dnie to ratunek dla wielu osób po nieprzespanej nocy. Jej działanie będzie lepsze, jeśli dodasz do niej łyżeczkę gorzkiego kakao! Dlaczego?

Kawa sama w sobie jest doskonałym napojem, ma intensywny smak i potrafi nas porządnie pobudzić. Okazuje się, że jej właściwości można przenieść na jeszcze wyższy poziom, wystarczy dodać łyżeczkę kakao, które podbije walory smakowe i pozytywnie zadziała na pracę mózgu.

Sponsorowane

Genialny dodatek do kawy!

Łyżeczka kakao genialnie podbije smak naparu, ale go nie zdominuje. Fani czekolady od razu wyczują różnicę w smaku, charakterystyczna nutka kakao będzie niezwykle wyczuwalna.

kawy
ciemne kakao/ fot. margouillatphotos, Getty Images

Innym pozytywnym działaniem gorzkiego kakao jest podniesienie poziomu koncentracji. Kawa podniesie poziom ciśnienia krwi, przez co składniki zawarte w kakale szybciej trafią do mózgu. W efekcie poprawia się poziom koncentracji a uczucie niepokoju i lęku znacznie się obniża.

Jak zrobić kawę z kakao?

Sponsorowane

Jeśli chcesz wypróbować działanie tego specyfiku, musisz wiedzieć, jak je porządnie przygotować. Po pierwsze musisz użyć dobrej, parzonej kawy. Rozpuszczalna w tym przypadku nie jest dobrym wyborem. Kolejna sprawa to dobór kakao. Musi być gorzkie, a jego zawartość procentowa nie może być niższa niż 70%. Dodatek mleka i cukru obniży skuteczność działania naparu.

Zobacz także:

 • Miniatura:
 • picjumbo_com, pixabay
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli