w ,

Czujesz pieczenie w przełyku? Na zgagę najlepszy będzie kubek tego deseru!

fot. canva

Zgaga to nieprzyjemna dolegliwość związana z refluksem żołądka, jej objawy to nieprzyjemne pieczenie w przełyku. Czasami uczucie palenia jest tak mocne, że musimy je jakoś zwalczyć i tu z pomocą przychodzi pewien słodki przysmak!

Czym spowodowany jest refluks?

Otóż okazuje się, że w głównej mierze to wynik złej diety, używek, problemów z otyłością i dużą ilością napojów gazowanych. Nie ma ukrywać, niezdrowy styl życia powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Kiedyś wędrowała pewna opinia, mówiąca, że na palenie w gardle najlepsze jest mleko. Owszem przynosiło to chwilową ulgę, jednak zaraz potem zgaga przychodziła ze zdwojoną siłą! Nasz organizm dostał sygnał, by strawić mleko i wyprodukował jeszcze więcej kwasu żołądkowego.

Co na zgagę?

Czym więc najlepiej zwalczyć zgagę? Zjedz kubek kiślu!

Aby zwalczyć zgagę, warto zjeść kubek kiślu, który będzie niczym opatrunek dla podrażnionego gardła. Zadziała on również kojąco na żołądek wypełniony kwasem. Co jeszcze nada się na zwalczenie zgagi? Możesz napić się ciepłego naparu z rumianku lub kopru włoskiego, do tego warto porzuć plasterek imbiru.

Innym dość kontrowersyjnym „lekiem” będzie łyżeczka musztardy. Ma ona odczynnik zasadowy i z łatwością zneutralizuje działanie kwasu w żołądku.

Zobacz także:

 • Miniatura:
 • fot. canva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli