w

Co zrobić, aby deska do krojenia nie ślizgała się po blacie?

deska do krojenia
Vlad Chețan, Pexels

Masz dość sytuacji, kiedy podczas krojenia deska do krojenia śliga się po kuchennym blacie? Wiemy jak skutecznie rozwiązać ten problem. To takie proste!

W każdej kuchni można wymienić kilka gadżetów, bez których nie sposób wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. I na pewno na tej liście nie może zabraknąć deski do krojenia, której używamy praktycznie każdego dnia.

To właśnie na niej kroimy pieczywo, rozbijamy mięso na kotlety schabowe, kroimy całą masę warzyw i tniemy mięso na mniejsze kawałki. I choć w teorii wszystko wydaje się proste, w praktyce bardzo szybko pojawiają się utrudnienia. Są nie tylko uciążliwe, ale też mogą bardzo szybko wpłynąć na pogorszenie naszego humoru. O czym mowa?

Deska do krojenia ślizga się po blacie? Wiemy, jak temu skutecznie zaradzić!

Głównym problemem w przypadku korzystnia z deski do krojenia jest jej uciążliwe przemieszczanie się po blacie kuchennym. Czy to podczas krojenia warzyw i mięsa, czy rozbijania schabu na cienkie placki, niekontrolowane przemieszczanie się deski do krojenia utrudnia cały proces.

Ale wcale nie musi tak być. Wystarczy szybka i sprawdzona metoda z wykorzystaniem nawilżonej ściereczki kuchennej lub ręcznika papierowego. Wszystko co musimy zrobić, aby skutecznie unieruchomić deskę do krojenia na kuchennym blacie, to położyć bezpośrednio pod nią delikatnie zwilżoną ściereczkę kuchenną. W tej roli świetnie spisze się również ręcznik papierowy.

Niezależnie, który patent ostatecznie wybierzesz, pamiętaj o jednym. Zwilżona ściereczka lub papier ma się znaleźć bezpośrednio pomiędzy blatem kuchennym, a deską do krojenia. I to wszystko! W ten sposób skutecznie unieruchomisz deskę do krojenia.

Teraz już wiesz co zrobić, aby przyśpieszyć i ułatwić sobie pracę w kuchni.

Zobacz także: Rączka patelni ma otwór nie bez powodu. Czy wiesz do czego służy?

 • Miniatura:
 • Vlad Chețan, Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani