w

Co wrzucić do kuchennego kosza, aby pozbyć się brzydkiego zapachu

co wrzucić do kuchennego kosza
BananaStock, Photo Images

Spod kuchennego zlewu wydobywa się brzydki zapach? Co wrzucić do kuchennego kosza, aby pozbyć się nieprzyjemnej woni? Znamy skuteczne rozwiązania!

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tu spędzamy najwięcej czasu, czy to gotując, jedząc lub po prostu pijąc poranną kawę. A skoro o jedzeniu już mowa. To pracując nad kolejnym przepisem, gdzieś musimy wyrzucać i gromadzić odpadki. I z czasem tego typu produkty mogą zacząć wytwarzać nieprzyjemną woń. Jak się jej pozbyć?

Okazuje się, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zniwelowanie brzydkiego zapachu z kuchennego kosza na śmieci. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!

Co wrzucić do kuchennego kosza, aby pozbyć się brzydkiej woni?

#1 Soda oczyszczona – jeśli śledzisz nasze artykuły od dłuższego czasu, pewnie nie raz mogłaś przeczytać, że soda oczyszczona jest świetnym pochłaniaczem zapachów. Dlatego warto wykorzystać ten fakt również w przypadku kosza na śmieci. Wystarczą już 3 łyżeczki rozsypane na dnie kosza na śmieci, aby pozbyć się nieprzyjemnej woni.

#2 Skórki z cytrusów – kolejnym ciekawym rozwiązaniem w walce z brzydkimi zapachami unoszącymi się z kosza są niepozorne skórki z cytrusów. Maja piękny i odświeżający aromat, który przyda się do walki z nieprzyjemną wonią. Wszystko co trzeba zrobić w tym przypadku, to rozłożyć obierki z cytrusów na dnie kosza. Pamiętaj, aby wymieniać je co kilka dni na świeże skórki. Dlaczego? W końcu same zaczną gnić i staną się źródłem brzydkiego zapachu, a tego w końcu chcemy uniknąć.

#3 Stare gazety – dobrym pochłaniaczem zapachów będą również stare gazety. Patent ten był często wykorzystywany w okresie PRL-u. Podobnie jak wyżej, wszystko co musisz zrobić, to rozłożyć stare gazety na dnie kuchennego kosza.

co wrzucić do kuchennego kosza
W pozbyciu się brzydkiego zapachu wydobywającego się z kuchennego kosza pomogą stare gazety/źródło: Sezeryadigar, Getty Images Signature

#4 Żwirek dla kotów – pisząc o sposobach na pozbycie się brzydkiego zapachu z kuchennego kosza, warto wspomnieć również o niepozornym żwirku dla kotów. On także doskonale pochłania zapachy. Warto więc rozsypać niewielką ilość tego produktu na dnie kosza i gotowe!

#5 Olejki eteryczne – na naszej liście nie mogło zabraknąć również patentu z olejkami eterycznymi. Należy rozprowadzić kilka kropel tego produktu na ręczniku papierowym lub małym waciku kosmetycznym. Tak nasączony produkt kładziemy na dnie kuchennego kosza na śmieci. I to wszystko!

Zobacz także: Balkon po zimie jest w opłakanym stanie? Wystarczy pewna mieszanka a brud i sadza znikną w mgnieniu oka!

 • Miniatura:
 • BananaStock, Photo Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani