w

Co pić w trakcie upałów, a czego absolutnie unikać. Te napoje jedynie cię odwodnią!

Fala upałów sprawia, że ciężko przetrwać dzień. Konieczne jest dobre nawodnienie, które usprawnia pracę naszego organizmu, w końcu człowiek składa się w 70% z wody! Co najlepiej pić, a czego unikać w trakcie upałów? Sprawdź!

Lisa Fotios/Pexels

Co pić w trakcie upałów?

Czy kogokolwiek zdziwi fakt, że najlepszym źródłem nawodnienia będzie woda mineralna? Możemy ją połączyć z izotonikiem, czyli płynem nawadniającym, który nawadnia skuteczniej niż woda. Korzystają z niego głównie sportowcy, można go kupić w każdym sklepie, jednak trzeba uważać na te z dużą ilością cukru w składzie.

Wskazana ilość wody w trakcie upałów

Szacuje się, że minimalna dzienna ilość płynów nie powinna być mniejsza niż 2l. Oczywiście czym więcej tym lepiej. Pragniemy zaznaczyć, że woda w owocach i warzywach jest dodatkową porcją nawodnienia. Warto wprowadzić do diety zupy i chłodniki, które zaspokoją zarazem pragnienie i głód.

sag29/Getty Images

Czego NIE pić w trakcie upałów

Najgorszym wyborem będzie alkohol, który w nadmiarze działa moczopędnie. Słabym wyborem będą napoje gazowane, energeyki i soki owocowe, gdyż zawierają dużą ilość cukru i w małym procencie nawadniają nasz organizm. Kawa i herbata również nie sprawdzą się na dłuższą metę, w dużej ilości działają moczopędnie.

Objawy odwodnienia organizmu

Pierwszym symptomem odwodnienia będzie ból głowy. Następnie wystąpi osłabienie, brak apetytu, problemy z zaśnięciem i sucha skóra. Kolor moczu zmieni się na ciemnożółty a my będziemy odczuwać duże pragnienie.

Andrea Piacquadio/Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli