w

Zażądała zwrotu napiwku. Kelnerka zachowała się skandalicznie…

Kończąc posiłek w restauracji, możemy zostawić napiwek dla kelnera, czyli drobną sumę jako podziękowanie za dobrą i miłą obsługę. Nie jest to żaden obowiązek, więc obdarowywanie kelnera to miły gest z naszej strony. Jeśli już damy komuś pieniądze, raczej nie wypada żądać zwrotu, ale w tym wypadku klientka została silnie urażona i poprosiła o zwrot napiwku. Co się takiego stało?

Dała kelnerce 20 złotych i poprosiła o zwrot

Sponsorowane

Klientka podzieliła się swoim przykrym doświadczeniem z restauracji na serwisie popularne.pl, zaznaczając, że bardzo szanuje prace ludzi, którzy mają kontakt z klientem.

Bardzo doceniam ludzi, którzy pracują w ogólnie pojętych usługach. Handel, gastronomia, salony fryzjerskie i tym podobne branże. Sama chyba nie miałabym nerwów, żeby użerać się z niektórymi klientami. Rodacy bywają trudni w obyciu.

Mnie pod tym względem chyba nie ma czego zarzucić. Kiedy jestem w restauracji, traktuję obsługę z dużą kulturą. Uśmiecham się, nie ponaglam i doceniam, kiedy dobrze pracują. Tym razem miało być tak samo, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie.

popularne.pl
Denis Stankovic/Getty Images

Kobieta mówi, że została bardzo mile obsłużona a kelnerka była wobec niej serdeczna. Po zakończonym posiłku rachunek został uregulowany a jako dodatek za fatygę, kelnerka otrzymała 20 zł napiwku.

Siedziałyśmy jeszcze przez chwilę po opłaceniu rachunku. Miałyśmy się już zbierać, kiedy usłyszałam rozmowę naszej kelnerki z koleżanką. W naprawdę paskudny sposób skomentowała wejście do lokalu dziewczyny przy tuszy. Na pewno padło słowa „locha”.

Nienawidzę takiego traktowania innych i nie pozwolę na to. Zwłaszcza, kiedy żyjesz z obsługi ludzi. Machnęłam na nią i zażądałam zwrotu napiwku. Zrobiła głupią minę i po chwili zastanowienia oddała. Wtedy wyszłam, bo nie chciałam siedzieć tam ani minuty dłużej.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli