w , ,

Zakupy na majówkę. Gdzie i kiedy je zrobić?

zakupy na majówkę
Nodar Chernishev, Getty Images

Już za kilka dni będziemy cieszysz cię wolnym czasem na łonie natury. Zanim jednak do tego dojdzie, warto wiedzieć, kiedy i gdzie zrobić zakupy na majówkę.

Przed nami kilka dni wytchnienia. Nie tylko czeka nas weekend, ale i majówka. Jeśli ktoś dobrze zaplanował sobie urlop i wziął dodatkowe 3 dni wolnego może liczyć, aż na 9 dni odpoczynku. Z racji, że w międzyczasie wypadają 2 dni świąteczne, kiedy to praktycznie wszystkie sklepy i markety będą zamknięte, warto wcześniej zaplanować zakupy spożywcze. Tym bardziej, że majówka to czas, kiedy głównie grillujemy i urządzamy pikniki na świeżym powietrzu.

Sponsorowane

Kiedy i gdzie najlepiej zrobić zakupy przed majówką? Już za moment wszystko stanie się jasne! Z naszą rozpiską wszystko dokładnie zaplanujesz i niczego nie przegapisz.

Zakupy na majówkę – kiedy najlepiej je zrobić?

Zacznijmy od tego, że ostatnia niedziela kwietnia, tj. 30 kwietnia to niedziela handlowa. Wtedy też bez problemu zrobimy zakupy we wszystkich większych marketach, galeriach i sklepach. Jest to też ostatni moment na zakupy przed 1 maja, kiedy to wypada Święto Pracy. Wtedy też większość sklepów i marketów będzie nieczynna. Zakupy na ostatnią chwilę będziesz mogła zrobić w niektórych Żabkach, małych sklepach obsługiwanych przez właścicieli, czy na stacjach benzynowych.

Kolejny dzień, tj. 2 maja to dzień Flagi Państwowej. Jednocześnie jest to zwykły dzień dla większości Polaków, dlatego też wszystkie sklepy i centra handlowe będą normalnie funkcjonować. Wolne będą mieć jedynie osoby, które tego dnia zdecydowały się wziąć urlop.

zakupy na majówkę
Kiedy zrobić zakupy przed majówką?/źródło: Alexas_Fotos, pixabay
Sponsorowane

Kolejnym dniem wolnym dla wszystkich Polaków będzie środa, 3 maja. Wtedy też będziemy obchodzić uroczystości upamiętniające konstytucję 3 Maja. Tego dnia obchodzone jest również wielkie święto kościelne. Mowa tu o Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia, podobnie jak 1 maja, galerie i duże markety będą nieczynne. Zostają nam zakupy na stacjach benzynowych, sklepach typu Żabka lub w małych prywatnych sklepikach.

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • Nodar Chernishev, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani