w ,

Woda w restauracji kosztuje 19 złotych?! Właściciel wyjaśnia skąd taka cena…

Getty Images Signature

Czy wiecie, że w wielu krajach woda w restauracji jest całkowicie darmowa? Szok i nie dowierzanie, gdyż w Polsce to zjawisko jest bardzo rzadko spotykane. Osobiście możemy wskazać kilka lokali, gdzie spotkaliśmy się z darmową wodą. Ile kosztuje woda w restauracji? Przygotuj się na niebotyczne sumy…

Woda w restauracji bywa droższa od posiłku

Sponsorowane

Klientka restauracji z Trójmiasta zamówiła butelkę wody o pojemności 0,7 l za 24 złote. To nawet nie jest cena zgrzewki, a małej buteleczki. Przeżyła niemiły szok, dostając rachunek. Co stoi za tą ceną?

Woda w restauracji
bee32/Getty Images

Właściciel restauracji został poproszony o wyjaśnienie, dlaczego woda, którą można spotkać w sklepie za 3 zł (Cisowianka Perlage), ma tak wygórowaną cenę. Z jego wyjaśnień wynika, że woda w jest sprowadzana z Grecji a jej zakup i import jest bardzo drogi. Klienci chwalą sobie smak wody, więc właściciel nie chce rezygnować z importu wody.

Po tej wypowiedzi zawrzało. Część internautów opowiedziała się za tym, że restauratorzy chcą zarobić w dodatkowy sposób. Inni sugerują, by podawać wodę z kranu za darmo. Jest to swego rodzaju rozwiązanie, ale mało która restauracja decyduje się na taki krok.

Woda w restauracji
Bill Oxford/ Getty Images Signature
Sponsorowane

Jaki z tego wniosek? Kiedy idziesz do restauracji, sprawdzaj ceny wody w karcie. Mimo że to niepozorny napój, potrafi namieszać w naszym rachunku, natomiast jeśli dostaniesz wodę w gratisie, warto napomnieć obsłudze, że to bardzo miły krok ze strony restauracji. Bądźmy dla siebie życzliwi!

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • www.o2.pl link zewnętrzny
 • Miniatura:
 • Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli