w

Te parówki mają 64% mięsa a reszta… aż strach mówić. Sprawdź czego nie kupować

parówki mają 64% mięsa
pixelshot

Skoro parówki mają jedynie 64% mięsa to co z pozostałą resztą? Otóż w 1/3 są wypełnione tym, czego na pewnie nie chcielibyśmy mieć w swoim żołądku. Wydawanie pieniędzy na takie produkty to najgorsze co możesz zrobić dla swojego zdrowia. Pamiętaj, że to, co jemy, odbija się na całym naszym organizmie.

Parówki to popularny gotowiec na śniadania i kolacje. Wystarczy podgrzać, dać trochę sosu, pieczywa i gotowe. Istnieją zdrowsze wersje tego produktu, ale równocześnie można spotkać takie z koszmarów, gdzie zawartość mięsa względem reszty produktów jest bardzo nikła.

Sponsorowane

Ekspert żywienia, Michał Wrzosek wybrał się do naszej ulubionej sieciówki i wytypował trzy najgorsze propozycje parówek. Lepiej usiądźcie, bo niektóre z nich lądują codziennie na waszych talerzach.

Te parówki mają jedynie 64% mięsa i zdecydowanie nie chcesz ich jeść

parówki mają 64% mięsa
Gigorenko, Getty Images

Pierwsze kiełbaski, jakie wytypował dietetyk to parówki drobiowe Kraina Wędlin, które mają w składzie jedynie 64% mięsa, reszta to odpadki z kurczaka, czyli między innymi chrząstki. Na ich niekorzyść działa również zawartość azotynu sodu, czyli groźnego konserwantu, który w dużych dawkach może zagrażać naszemu zdrowiu. Do tego mnóstwo wzmacniaczy smaku, które są tam zupełnie niepotrzebne.

Następne w kolejce ustawiają się Berlinki z serem, których zawartość mięsa sięga zaledwie 67%. W składzie mnóstwo różnych konserwantów i wzmacniaczy smaku — pojawia się również sławetny azotyn sodu. Takie parówki mają bardzo mało wspólnego ze zdrową żywnością.

Sponsorowane

Ostatnia, najgorsza z najgorszych propozycji to parówki wędzone z kurcząt Konspol. W ich składzie jest 55% mięsa oddzielonego mechanicznie, czyli innymi słowy, kura zmielona w całości. Takie mięso zawiera skóry, kości czy łapy. Do tego cała gama ulepszaczy i konserwantów, a co tam, ważne by się sprzedawało.

najgorsze parówki w biedronce/ źródło: Michał Wrzosek, Youtube

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli