w

Stewardessa zdradza, czego lepiej nie zamawiać w samolocie. Kawa i herbata na pierwszym miejscu

Czego nie zamawiać w samolocie
FeventyFour, Getty Images

Od czasu do czasu wybieramy się w podróż samolotem. Ten środek transportu zyskał dużą popularność w ostatnich latach, gdyż przemieszczanie nigdy nie było takie proste i szybkie! Podczas dłuższych podróży możemy skorzystać z bufetu lub napić się jakiegoś napoju. Stewardessa zdradza, że pewnych napoi należy unikać — na pierwszym miejscu znalazła się kawa i herbata. Dlaczego?

Czego nie zamawiać w samolocie?

Sponsorowane

Samolotowe menu jest bogate w wiele propozycji posiłków i napojów. Można się nimi posilić w trakcie lotu oraz zabić nudę związaną z długą podróżą. Z niektórych produktów warto jednak zrezygnować. Stewardessa pewnej linii lotniczej mówi, że woda do parzenia kawy i herbaty jest przechowywana w mało higienicznych pojemnikach. Z tego właśnie powodu warto odpuścić kupowanie tego napoju.

Czego nie zamawiać w samolocie
picie kawy w samolocie/ fot. Natalia Zakharova

Gazowe napoje zero nie cieszą się dobrą sławą w samolocie. W kabinie panuje niskie ciśnienie, przez co gaz z napojów ulatnia się dużo szybciej niż na ziemi. Kiedy nalewasz napój do kubka, ten bardzo mocno się pieni i tryska na boki. Zdaniem Stewardess lepiej ich nie zamawiać w samolocie.

Dietetyczna cola jest jak alkohol. Każdy, kto zamawia ten napój, nienawidzi stewardes

 opowiada Kat Kamalani

Co zamawia się w biznes klasie?

Sponsorowane

Biznes klasa to miejsce w samolocie gdzie możemy liczyć na wygodniejsze siedzenia i kilka udogodnień ze strony obsługi — oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Najczęściej korzystają z niej biznesmeni, a ich zamówienia nieco się różnią od standardowych życzeń pasażerów. Jednym z popularniejszych napojów jest drink mimosa, który jest połączeniem soku pomarańczowego i proseco. Mówi się również że zamawianie wody gazowanej to oznaka wyrafinowanego gustu.

A wy co najczęściej zamawiacie?

Zobacz także:

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • FeventyFour, Getty Images
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli