w ,

Stało się! Burgery i pizza z owadami są już w sprzedaży

Burgery z owadami
7 Street - Bar & Grill , Facebook

Burgery z owadami były tylko niemiłą wizją przyszłości w naszym kraju, aktualnie możesz je kupić w sieciówce z fast foodem. Burger z dodatkiem prażonych robaków będzie Cię kosztował jedynie 39 zł. Sprawdź, gdzie można go kupić!

Od czasu do czasu mamy ochotę na jakieś niezdrowe jedzenie, a najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie burgera, który jest pyszny i napełni nasz żołądek na wiele godzin. Ostatnio w popularnej sieciówce 7 Street – Bar & Grill pojawiła się oferta burgera z dość kontrowersyjnym dodatkiem — jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami. Kto się skusi?

Sponsorowane

W burgerze znajdziesz kotlet z wołowiny, ser cheddar, pomidora, ogórek konserwowy, czerwoną cebulę oraz sos posypany mącznikami. Koszt to 39 zł a jego oferta jest limitowana, więc jeśli chcesz go skosztować, trzeba się śpieszyć!

Sieciówka dokładnie opisuje proces robienia burgera. Zaznaczają, że mączniki są dostarczane w gotowej, uprażonej formie, a po każdym wykonanym burgerze stanowisko jest dokładnie sprzątane. Oferta nie ma na celu nikogo nakłonić do spożywania owadów, wszystko jest dobrowolne i przeznaczone dla zainteresowanych klientów.

Burgery z owadami
burger z mącznikami/ fot. Facebook: 7 Street – Bar & Grill

Mąka ze świerszczy już w obiegu!

Na początku 2023 do Unijnego obiegu trafiła mąka ze świerszczy, która może być dodawana do różnych produktów mącznych, a także potraw mięsnych i zup. Powoli powstają pierwsze artykuły spożywcze z dodatkiem owadziej mąki. Burgery z owadami to nie pierwszy przypadek wykorzystywania insektów w spożywce.

Sponsorowane

7 Street – Bar & Grill ujawnia, że dodatek owadów do żywności jest bardziej powszechny, niż nam się wydaje. Wiele barwników spożywczych jest pozyskiwane właśnie za pomocą owadów, są to między innymi: E120 – kwas karminowy czy koszelina. Można je spotkać w żelkach, delicjach czy innych słodyczach.

Jeśli koniecznie chcesz się uchronić przed spożywaniem owadów, musisz zacząć czytać etykiety produktów spożywczych. W innym wypadku nie będziesz miał świadomości, że spożywasz produkty z dodatkiem insektów. Być może za niedługo wszystkie produkty spożywcze będą miały ich dodatek, a przeciwnicy nie będą się stanie uchronić.

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli