w

Sklep Intermarche omija zakaz handlu w niedziele

supermarket

Zakaz handlu doskwiera większości przedsiębiorców, którzy muszą zamykać swoje sklepy w ten konkretny dzień. Franczyzobiorca sklepu Intermarche w Tarnowie wymyślili sprytny sposób na ominięcie zakazu handlu w niedziele.

Zakaz handlu to błogosławieństwo dla pracowników i zmora dla klientów, którzy jedynie w niedziele mają czas na zakupy. Właściciele sklepów chcą, by obie strony były zadowolone i próbują omijać zakazy prawne. W Tarnowie wisi tabliczka o treści: sklep jest otwarty w każdą niedzielę bez pracowników handlowych, zgodnie z obowiązującym prawem”.

Zakupy w niedziele

Sprzedaż produktów w sklepie jest możliwa jedynie poprzez kasy samoobsługowe i użycie karty płatniczej. Z racji, że nie ma możliwości weryfikacji wieku klienta, więc nie będzie możliwości kupna alkoholu i papierosów w niedzielę. Przy kasie będzie dokładna instrukcja obsługi, gdyż ochrona nie będzie mogła pomóc klientowi przy zakupach.

kasa samoobsługowa/coolinarny, Foto. Canva.com

Negatywne reakcja klientów

Ok, tylko co w przypadku gdy kupujący wybierze błędnie towar na kasie samoobsługowej? Przecież nikt nie może pomagać w zakupach więc automatycznie zablokuje kasę i następna osoba nie będzie mogła zapłacić…. Więc to obejście systemu na swoje wady.

To brzmi jak przepis na sukces, bo kasy samoobsługowe (a przynajmniej te z którymi ja miałem kontakt) po prostu nie mają racji bytu bez pracownika, który będzie je „wprawiał w ruch” po wystąpieniu problemu. A takich problemów jest od groma.

Furtki powstały by pewne działy potrafiły funkcjonować. Ale to był błąd. Wytrych, który umożliwił działanie po za prawem. Gdyby niedziela była całkowicie wolnym dniem dla każdego sprawa by się skończyła. A tak mamy bubel prawny po 20 razy poprawiany, a potem płacz, ze państwo prawa zeszło na psy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli