w ,

Sanepid wycofuje świąteczny produkt ze sprzedaży! Zawiera toksyczne substancje

sanepid wycofuje świąteczny produkt

Kiedy zaczyna się sezon na ozdoby świąteczne, często popadamy w szał zakupowy i chcemy wszystko z motywem mikołaja. Święta Bożego Narodzenia od lat kojarzą się z milionem ozdób, które pojawiają się w sklepach już od początku listopada. Warto dokonywać świadomych zakupów i nie brać wszystkiego, co popadnie, chociaż na wzgląd tego, czy dany produkt nie zawiera toksycznych substancji. Sanepid daje cynk na temat szkodliwego produktu z jednej drogerii.

25 listopada Główny Inspektorat Sanitarny podał informacje o niebezpiecznym wyrobie, który ma kontakt z żywnością. Ogłoszenie tyczy się szklanek ze świątecznym motywem, sprzedawanych w sklepie Rossmann.

Sponsorowane

Jak donoszą badania, wykryto wysokie stężenie ołowiu i kadmu na brzegach szklanki. Są to toksyczne metale ciężkie, które powodują ostre i przewlekłe zatrucia. Dodatkowo mają tendencje do odkładania się w organizmie człowieka, a to może prowadzić do powstawania nowotworów.

szklanki/ fot. www.gov.pl/web/gis

Felerny produkt nazywa się  eloy Christmas SZKLANKA 300 ml 2 szt. i jeszcze do niedawna można było go nabyć w popularnej drogerii. Informacja dotyczny produktu o numerze partii 061132 170. Miejscem produkcji były Chiny, a import do sieci sklepów odbywał się przez holenderskiego importera.

Produkt został wycofany ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej, najprawdopodobniej nie wróci już do sprzedaży.

Aktualnie organy państwowe prowadzą dochodzenie w sprawie felernych szklanek. Upominają również o wstrzymanie się z korzystania produktu, jeśli został zakupiony we wcześniejszym terminie.

Sponsorowane
toksyczne szklanki/ fot. https://www.gov.pl/web/gis
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli