w

Polskie piwo najlepsze na świecie według rankingu Taste Atlas. O jakim mowa?

Polskie piwo najlepsze na świecie
Google Cretive Commons, Canva

Co jak co ale polskie piwo jest zawsze cenione przez obcokrajowców, ich zdaniem nasze wyroby są jednymi z najlepszych na świecie. Piwosze aktywnie głosowali na temat tego, jakie piwo powinno znaleźć się w rankingu topowych produktów — najwięcej głosów zyskał polski produkt.

Polskie piwo najlepsze na świecie

Sponsorowane

Taste Atlas już od jakiegoś czasu tworzy rankingi z żywnością z całego świata. Niedawno oceniali ciasta czy zupy, a nasze rodzime dania zajmowały wysokie pozycje. Tym razem stworzono ranking piw, gdzie polski wyrób zajął pierwsze miejsce. Mowa tutaj o piwie grodziskim, które zostało określone jako tradycyjne piwo z dodatkiem słodu jęczmiennego, wędzone dymem bukowym. Ma wielowymiarowy aromat, gdzie czuć nuty kwiatowe, ziołowe i korzenne.

Zaraz za nim znalazły się dwa popularne Belgijskie piwa Trimpel i Lambic. Pierwsza dziesiątka to wyłącznie piwa z Europy.

Piwo grodziskie — skąd pochodzi?

Pierwsze butelki wyrabiano w czasach średniowiecza na terenie dzisiejszej Wielkopolski, a konkretnie w Grodzisku Wielkopolskim. W 1993 roku wstrzymano produkcję, by za dwie dekady wznowić światową produkcję. Jak widać nie na marne, gdyż piwo zostało docenione przez cały świat. Aktualnie widnieje na pierwszym miejscu w rankingu Taste Atlas.

Polskie piwo najlepsze na świecie
ranking piw/ fot. TasteAtlas, Facebooks
Sponsorowane

A waszym zdaniem, jakie piwo powinno znaleźć się w powyższym zestawieniu? Być może są jeszcze nieodkryte perły, nad którymi należy się zastanowić.

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli