w ,

Nie podawaj tego soku dzieciom! Sanepid odkrył cała obce w popularnym napoju

Państwowa Inspekcja Sanitarna potwierdza znalezienie ciał obcych w soku dla dzieci. Produkt jest nie zdatny do spożycia, a jego pozostałości zostały skierowane do utylizacji. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Sytuacja zaczęła się od skargi konsumenta, który zauważył dziwny osad w soku swojego dziecka. Okazało się, że są to drobne cząsteczki odznaczające się właściwościami magnetycznymi, co sprawia, że nie może być spożywany przez ludzi. Sok o jakim mówimy to HIPP 100% słodkie jabłka po 4 miesiącu.

Sponsorowane

Konkretne informacje na temat produktu:

Hipp 100% słodkie jabłka po 4 miesiącu

numer partii LA98967

data przydatności 31.10.2023 r.

produkt wyprodukowano dla HIPP Polska sp. z o. o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa.

Sponsorowane
Gov.pl

Firma HIPP zatrzymała produkcje soku i przekazała cały nakład do utylizacji. Sklepy zostały poinformowane o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Firma nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego cząsteczki znalazły się w produkcie. Uszkodzenia produktu mogą przytrafić się na każdym etapie, poczynając od produkcji, pakowania, a następnie transportu. Zachodzi to zazwyczaj na skutek czynników mikrobiologicznych, fizycznych lub chemicznych.

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli