w

Najlepsze ciasta na świecie. W pierwszej 10. są 2 polskie ciasta

polskie ciasta
Arx0nt, Getty Images

Czy wiesz, że mamy prawdziwy powód do dumy i świętowania? Polskie ciasta zostały docenione w rankingu najlepszych ciast w skali światowej. To naprawdę coś!

Polska kuchnia i cukiernictwo może pochwalić się wieloma perełkami. I jak się okazuje, ogromne rzesze fanów na całym świecie, mają szczególnie nasze rodzime wypieki. Dowód? Przeprowadzony w ostatnim czasie ranking na najlepsze ciasta z całego świata. Jego organizatorem był TasteAtlas – kulinarny przewodnik turystyczny, działający prężnie w Internecie.

Sponsorowane

Jakie polskie wypieki znalazły się w zestawieniu? I jakie lokaty zajęły? Tego wszystkiego dowiesz się, już za moment!

Polskie ciasta w pierwszej 10. najlepszych ciast na świecie

Na wstępie chciałam podkreślić, że choć nie zajęliśmy żadnego miejsca na podium, to i tak mamy z czego się cieszyć. Jako jedyny kraj na świecie, możemy pochwalić się, aż 2 ciastami, które znalazły się w pierwszej 10. Co więcej, w pierwszej 50. jest ich aż 5!

Zacznijmy może od najwyższej lokaty. Na 4 miejscu, tuż za podium, znalazła się nasza kultowa karpatka, uzyskując wynik – 4.55. Tuż za nią, na 8 miejscu uplasował się pyszny sernik z oceną – 4.49. Wysoką notę – 4.42 otrzymał wywodzący się z Podlasia niesamowity sękacz. Zajął tym samym 14 lokatę. To jednak nie koniec. Na 20 miejscu uplasował się genialny marcinek z oceną – 4.37. W pierwszej 50. najlepszych ciast na świecie nie mogło zabraknąć również tradycyjnej kremówki. Znalazła się ona na 28 miejscu z wynikiem 4.28.

Sponsorowane

I co myślisz o tych wynikach? Twoje typy sprawdziły się? A może Twoim zdaniem na tej liście brakuje jakiegoś ciasta?

Zobacz także: Kremówka bez pieczenia. Zrobisz ją w mgnieniu oka!

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani