w ,

Makowiec u Gessler ma cenę jak za dwuosobowy obiad z deserem

Makowiec u Gessler
S847, Getty Images

Makowiec u Gessler ma zawrotną cenę, za którą jesteśmy w stanie zjeść bardzo dobry obiad z deserem i napojem. Drożdżowa rolada z makiem kosztuje 150 zł za kilogram, a trzeba zaznaczyć, że przeciętny makowiec waży 1,2-1,5 kg! Czy to już nie jest przesada?

Nie od dziś wiemy, że dania z restauracji Magdy Gessler są piekielnie drogie. Jeśli już wybieramy jej lokal, musimy się przygotować na sporą sumkę do wydania. W Słodko Słony możesz kupić większe ilości ciast na święta, w tym popularny makowiec. Zdaniem restauratorki produkty są wykonane z najlepszej jakości składników.

Sponsorowane

Kiedy nie chce ci się przygotować ciasta i myślisz, by pójść na łatwiznę i kupić coś od Magdy Gessler, musisz zaplanować to w swoim miesięcznym budżecie, gdyż nie są to małe kwoty. Tytułowy makowiec od Gessler to 150 zł za kilogram, babka piaskowa to koszt 65 złotych za sztukę. Sernik to koszt 95 złotych za nie cały kilogram i mazurki w cenie 80 – 90 zł za pół kilograma.

Co jeszcze można kupić u Gessler na święta?

Makowiec u Gessler
Makowiec na święta/ fot. Maritha-kitchen, Getty Images

Jeśli chcesz, by twoje menu świąteczne było spod ręki znanej restauratorki, możesz kupić cały zestaw świątecznych dań i przekąsek:

 • żurek – 80 zł za 1 litr
 • miska sałatki jarzynowej – 65 zł
 • śledzie z cebulką – 70 zł
 • pieczona kaczka – 170 zł
 • boczek pieczony z morelą – 140 zł
Sponsorowane

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • S847, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli