w

Lidl sprzedaje „brzydkie” warzywa za mniejszą cenę!

Lidl
Getty Images Pro

Kupując warzywa i owoce, staramy się, by były nieskazitelne rozmiarem, kształtem czy kolorem. Małe przebarwienie na skórce dyskwalifikuje produkt już na starcie. Lidl postanowił wprowadzić do asortymentu „brzydkie” warzywa za niższą cenę. Ma to wesprzeć lokalnych rolników i dać szanse zaoszczędzić ludziom, którym nie zależy na idealnym wyglądzie.

Prawda jest taka, że naturalnie produkty nie są idealne pod względem wyglądu. Niestandardowe kształty, kolory czy faktura to działanie natury, produkty zachowują swoje właściwości i smak, ale nico odbiegają od idealnego wyglądu.

Sponsorowane
Lidl
krzywe warzywa/ fot. ALEKSEI BEZRUKOW, Getty Images

Lidl sprzedaje warzyw „gorszej” jakości za grosze. Co znajdziemy na półkach?

Do „brzydszych” warzyw zaliczamy krzywe marchewki, nieforemne buraki, „za duże” jabłka czy żółte pomidory. Choć na pierwszy rzut oka możemy je ocenić negatywnie, to warto wiedzieć, że ich smak i wartości pozostaje taki sam. Akcja rusza od dziś, 09.01.2023 roku.

Jakich cen możemy się spodziewać?

  • marchewki, buraki i seler – 6,99 zł/ 3 kg!
  • jabłka – 1,79 zł/ kg
  • żółte pomidory – 9,99 zł/ kg
Sponsorowane

Marnowanie owoców i warzyw ze względu na wygląd to największą głupota, jaką możemy zrobić! Warto kupować (nie)idealne produkty ze względu na cenę i wsparcie lokalnych plantatorów.

— Ponad 1000 ha naszych sadów zapewnia klientom sieci Lidl Polska nieustanny dostęp do pysznych jabłek już od wielu lat. Każde z nich zawsze spełnia kryteria i normy handlowe dopuszczające je do sprzedaży. Dostępne w aktualnej ofercie jabłka z naszych sadów są większe od standardowych, czym odbiegają od wyznaczonych standardów. Są jednak tak samo bogate w smak oraz wartości odżywcze, dlaczego cieszymy się, że trafią do konsumentów w całej Polsce

mówi Hubert Woźniak, prezes Organizacji Producentów Owoców Rajp
Lidl
zdeformowane warzywa/ fot. Natalija Kushinir, getty images

W 2021 roku Lidl odkupił od Pana Mieczysława część „krzywych” buraków, których nikt nie chciał kupić ze względu na kształt. Sprawa miała swój szczęśliwy finał, gdyż część zbiorów została zakupiona przez sieć marketów.

— Sytuacja bez wyjścia, jednak ma swój szczęśliwy finał. Sieć Lidl Polska skontaktowała się ze mną z propozycją zakupu buraków. Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. W przyszłym tygodniu moje gospodarstwo zapewni dostępność buraków w sklepach sieci Lidl na terenie całej Polski. Wierzę, że współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw

mówił wówczas zadowolony Mieczysław Miszczak, właściciel gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii w woj. łódzkim.

Zobacz także:

Sponsorowane
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli