w ,

Kobieta zrobiła to w kasie samoobsługowej, grozi jej więzienie!

zrobiła to w kasie samoobsługowej

Czy zdarzyło Ci się korzystać z kas samoobsługowych? Jak sama nazwa wskazuje, obsługujemy się sami, bez kontroli pracowników sklepu, oczywiście w czasie problemu możemy wezwać pracownika, który udzieli nam pomocy. Złodziejaszkowie myślą, że jest to łatwy sposób na drobne kradzieże, jednak twórcy kas przewidzieli takie sytuacje.

Pewna kobieta z województwa śląskiego postanowiła przyoszczędzić i ważąc banany, wbiła na kasę jabłka z promocji. Po zapłaceniu chciała odejść, jednak pracownik sklepu podszedł do niej i oskarżył ją o oszustwo. Kobiecie grozi więzienie!

Sponsorowane

Niektórzy klienci sklepów wpadają na „genialne” pomysły, które nie zawsze są zgodne z prawem. Niedawno pewna kobieta z powiatu ząbkowickiego została złapana na oszustwie w kasie samoobsługowej.

ochrona w sklepie/ fot. AndreyPopov, canva

Jej argumentem było zmęczenie…

Cała afera rozpętała się wokół felernych bananów, które kobieta zważyła jako jabłka, które były w danym dniu na promocji. Kobieta oszukała sklep na kilka złotych, jednak i to wystarczyło. Według jej tłumaczeń zrobiła to omyłkowo i wcisnęła ikonę jabłka zamiast banana w kasie samoobsługowej.

kasa samoobsługowa/ fot. SolStock, canva
Sponsorowane

47-latce grozi odpowiedzialność za oszustwo, które jest przestępstwem z artykułu 286 kodeksu karnego, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej – tłumaczy asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Zobacz także:

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    5 komentarze

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli