w

Kobieta była zbyt skąpo ubrana, by wejść do restauracji. Obsługa znalazła rozwiązanie

Mimo że mamy 2022 rok i wolność słowa jest najwyższym poziomie, w niektórych miejscach w dalszym ciągu panują surowe zasady na temat wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że pewna restauracja w stanach nie akceptuje ukazywania zbyt dużej ilości gołej skóry.

Pewna tiktokerka przekonała się o tym na swojej skórze, gdy została wyproszona z restauracji. Powodem był krótki top. Obsługa pomogła jej wejść do restauracji w inny sposób.

Takie miejsca jak eleganckie restauracje, teatry, muzea czy galerie sztuki wymagają odpowiedniego ubioru w swoich lokalach. Trzeba respektować te zasady, jeśli chcemy, by wpuszczono nas do danego lokalu. Jeśli nie zastosujemy się do panujących zasad, możemy zostać wyproszeni.

Właśnie taka sytuacja spotkała Amerykańską tiktokerkę, która ubrała zbyt krótki top, który dyskwalifikował ją, by wejść do lokalu.

Tiktok/h0e4matcha

Pracownicy restauracji zaproponowali, żeby kobieta okryła się szalikiem, który jej dali. Oczywiście przystała na tę propozycję.

Oto kilka komentarzy pod jej filmikiem:

Jesteście albo niedoinformowani, albo szaleni. Dress code stosuje się w wysokiej klasy restauracjach, aby zachować pewien poziom prestiżu i klasy

W fajnych restauracjach mężczyźni muszą nosić garnitury, a jeśli nie – będą musieli założyć śmierdzący, który wisi w szatni od 1989 r.

Znalazła się część internautów, którzy nie kryli oburzenia:

Gdyby jedna z Kardashianek przyszła do tej restauracji i ubrała się dokładnie tak samo – byłoby to w porządku. Wszystko dlatego, że u gwiazd jest to ok, ale nie, my nie możemy się tak ubierać

Czy dress code jest aż tak ważny? Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach kwestia ubioru powinna być respektowana na każdym poziomie. Niestety lub „stety” są takiej miejsca jak wcześniej wymiona restauracja, galerie sztuki, szkoły czy miejsca religijne, gdzie odsłanianie zbyt dużej ilości skóry jest dość niegrzeczne i łamie przyjęte zasady.

Przed wyjściem warto zaznajomić się z regulaminem i ewentualnym dress codem danego miejsca. Takie działanie pozwoli niekomfortowej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli