w , ,

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy? Trzy sieciówki, a biedronka na ostatnim miejscu

Google Cretive Commons

Zastanawiasz się, gdzie zrobisz najtańsze zakupy na święta? Otóż nie będzie to sklep z czerwonym żuczkiem w logo a całkiem inna sieciówka, gdzie zakupy wyniosą 36 złotych mniej! Mowa o Auchan, który staje się coraz popularniejszym kierunkiem zakupów. Zobacz poniższe zestawienie produktów i ich ceny w poszczególnych sklepach.

Tegoroczne ceny potrafią zwalić z nóg! Gdzie zrobić najtańsze zakupy?

Sponsorowane

Przyszło nam żyć w czasach, gdzie mały słoik majonezu 0,4 l kosztuje ok. 7-8 zł, a jak wiemy, w święta ten składnik idzie jak woda. Samym majonezem człowiek nie żyje, więc dodamy jeszcze kilka produktów, a powstaje niezła sumka przy kasie. Aby choć trochę odciążyć portfel, wybierzmy się do sklepu, który o dziwo oferuje najniższe ceny, a biedronka może co najwyżej się schować.

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy
tanie zakupy spożywcze/ fot. stevepb, Getty Iamges

Tygodnik fakt postanowił przygotować listę 14. produktów, które powinniśmy zakupić przed świętami wielkanocnymi. Dziennikarze zrobili zakupy w trzech sklepach: Biedronka, Lidl i Auchan, a pod koniec przygotowali zestawienie cen za te same produkty.

W koszyku znalazły się podstawowe produkty: biała kiełbasa, jajka, majonez, żurek czy mięso — oto jak na pierwszy rzut oka widać rozbieżność cen: 10 jajek w Biedronce i Lidlu to koszt 8,47 zł, podczas gdy w Auchan zapłacimy 7,78 zł.

Auchan ma niezwykle atrakcyjną cenę majonezu 0,4 l za 3,99 zł. W Lidlu i biedronce ten sam produkt jest za 6,99 zł.

Sponsorowane

Za całe zakupy przyszło zapłacić odpowiednio:

 • Biedronka 154,80 zł
 • Lidl 123,44 zł
 • Auchan 117,90 zł

Auchan ma bardzo dużo promocji na artykuły spożywcze, możemy tam kupić więcej za mniej. Mięso i wędliny wypadają znacznie korzystniej od pozostałych dyskontów z żywnością.

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy
porównanie cen w sklepach spożywczych/ fot. fakt.pl
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli