w

Fatalne wieści od producenta Coca-Coli. Fani nie będą zadowoleni

Karolina Grabowska, Pexels

Najgorsze wieści od producenta jakiegoś produktu to wycofanie ze sprzedaży lub podwyżki! Jak możecie się spodziewać, coca-colę ciężko będzie wycofać z rynku, więc wieści dotyczą podwyżek cen produktu. Rok 2023 ma przynieść spore zmiany w cenach popularnego napoju.

Podwyżki nie tylko w naszym kraju. Wieści od producenta na temat cen napoju

Sponsorowane

Informacji o tym niemiłym fakcie wypłynęła od samego dyrektora generalnego Coca-Coli James’a Quincey’a. Mężczyzna tłumacz,y że podwyżki czekają wszystkich, w Europie jest to ok. 5%, a w Ameryce Północnej 10%! Te zmiany to wynik rosnących kosztów produkcji.

Musimy kontrolować nasze ceny, dostarczając konsumentom wartość, którą doceniają poprzez marketing, poprzez innowacje, poprzez prace związane z cenami i opakowaniami. Chcemy pracować tak, aby konsumenci widzieli wartość w naszych markach

James Quincey
Wieści od producenta
coca-cola/ fot. pixelshot

Wzrost cen można zaobserwować na całym świecie. Mimo że marka mówi o stratach, ich skarbiec wciąż się powiększa. Pod koniec 2022 r. Coca-Cola zaraportowała wzrost przychodów o 15%, a to ok. 10,1 mld dolarów. Mimo stałych podwyżek nie brak chętnych, którzy kupują napój i są skorzy wydać na niego każde pieniądze. Statystycznie Polak pije ok. 57 litrów napojów gazowanych rocznie, jest to głównie cola.

Największa konkurencja Coca-Coli to Pepsi, jednak i oni nie pozostają dłużni i podnoszą ceny. Jeśli spodziewacie się wieści od któregoś producenta o obniżkach cen, raczej nie macie na co liczyć. Ich walka jest wyrównana i można powiedzieć, że idą łeb w łeb.

Sponsorowane

Zobacz także:

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • Karolina Grabowska, Pexels
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli