w

Dziecko z zespołem downa zostało wyśmiane w restauracji. Kelner zachował się jak prawdziwy bohater

Dziecko z zespołem downa
andresr, Getty Images

Istnieją ludzie, którzy nie mają w sobie za grosz empatii i taktu w sytuacji, gdy spotykają kogoś z czymś odmiennym. Z drugiej strony barykady stoją bohaterowie, którzy małymi gestami potrafią zmienić sytuację i stanąć w obronie słabszych. Pewna sytuacja w restauracji zmusiła kelnera do wyproszenia niemiłego klienta, w zamian za swoją postawę dostał premię!

Dziecko z zespołem downa w restauracji

W Amerykańskim mieście Huston pewna rodzina postanowiła zjeść obiad. Wśród nich znalazł się Milo, chłopiec z zespołem Downa. Nie był to pierwszy raz, gdy byli w tym lokalu.

Kiedy usiedli przy stoliku, okazało się, że inny klient nie chce siedzieć zaraz obok chłopca i zdecydowanym tonem żąda zmiany stolika. Po tym, jak udał się w wyznaczone przez kelnera miejsce, zaczął obrzydliwie komentować fakt, że w restauracji znalazło się dziecko z zespołem Downa. Według niego „dzieci specjalnej troski powinny jadać w specjalnych miejscach”.

Dziecko z zespołem downa
kłótnia w restauracji/ fot. fizkes, Getty Images

Kelner, który go obsługiwał, nie wytrzymał i kazał opuścić lokal mężczyźnie. Nie było żadnych grzecznościowych zwrotów, miał to zrobić „w tym momencie”. Cała obsługa stanęła murem za facetem i popierała jego postawę.

Cała sprawa została nagłośniona, ale w bardzo pozytywny sposób! Właściciel lokalu dowiedziawszy się o sytuacji, dał mu dużą premię za właściwe postępowanie. Kelner nie czuł się bohaterem, po prostu zrobił to, co należało, natomiast pieniądze z premii i napiwków z tego dnia zostały przekazane na ośrodek terapeutyczny.

Zobacz także:

 • Miniatura:
 • andresr, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli