w

Coraz więcej kradzieży w sklepach. Niektóre produkty mają niewidoczne zabezpieczenia

wiecej kradzieży
Aleksas_Fotos, Pixabay

Do niedawna zabezpieczenia przed kradzieżą były zakładane jedynie w celu ochrony najdroższych produktów. Aktualnie można je znaleźć na produktach spożywczych, które są jednymi z najbardziej podstawowych w kuchni! Szalejąca inflacja zmusza innych do kradzieży, a sklep nie pozostają obojętne na ten stan.

Kradzieże w sklepach to powszechna sytuacja, jednak w tej chwili „ginie” nieco inny asortyment niż było to dotychczas. Jeszcze kilka lat temu głównym problemem były drogie produkty i wysokoprocentowy alkohol, który mimo nie wielkiej objętości, mógł dużo kosztować. Aktualnie z półek sklepowych ginie wszystko, co można zmieścić w plecaku! Bułki, masło czy wędlina to kilka z nielicznych produktów, które giną na potęgę. Od stycznia 2022 roku poziom kradzieży w sklepach wzrósł o 30 procent!

Więcej kradzieży powoduje zaostrzenie zasad w sklepach!

Sposobów na to jest kilka, choć żaden nie daje stu procent skuteczności. Dodatkowa ochrona, więcej kamer czy „inteligentne kasy samoobsługowe” to tylko kilka z nich. Ostatnio na żywności pojawiają się naklejki, które nieodbezpieczone przy kasie, mogą alarmować na wejściu do sklepu. Klipsy lub naklejki mogą być zakładane w różnych miejscach: na zewnątrz produktu gdzie jej widać, lub wklejone do środka opakowania.

W Kauflandzie postawiono na metodę, w której złodziej nie jest świadomy zabezpieczenia i łatwiej przyłapać go na kradzieży. Mowa tutaj o wklejkach alarmujących, umieszczonych na papierze do pakowania wędlin.

więcej kradzieży
naklejka antykradzieżowa/fot. @PLPierwszy, Twitter

Podobne naklejki znajdziemy w pakowanym serze. Masło czy wyroby masło podobne mają plastikowe klipsy, które kojarzymy ze sklepów odzieżowych. Jeden ze sklepów wprowadził sprzedaż masła zaraz przy kasie, by to kasjerka mogła je podać kupującym i tym samym zneutralizować ryzyko kradzieży.

Jak myślicie, co będzie dalej?

Zobacz również te wpisy:

 • Miniatura:
 • Aleksas_Fotos, Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli