Chleb od Magdy Gessler można nabyć w restauracji „U Fukiera”, jest on na zakwasie żytnim i sprzedaje się go na wagę. Niestety cena tego pozornie zwykłego produktu jest bardzo wysoka i z pewnością nie każdego stać by wydać 35 złotych na kilogram chleba!
Inflacja dotyka wszystkich produktów, nawet tych podstawowych, których ciężko sobie odmówić. Kto pamięta te czasy, gdy chleb kupowano za 2/3 złote, szaleństwem było wydanie 5 złotych. Aktualnie szacuje się, że bochenek w piekarni kosztuje ok. 8-9 złotych.

Alternatywą dla pieczywa z piekarni jest to z marketu, jednak czy jest sens porównywać te dwa wypieki. Chleb z marketu musi być przygotowany na leżenie przez kilka dni w sklepowym koszu. Co za tym idzie, jest napakowany chemią i spulchniaczami.
Chleb od Magdy Gessler jedynie dla zamożnych?
Cena za kilogram chleba u restauratorki to 35 złotych, czyli kilkakrotnie więcej niż z piekarni. W tej cenie jesteśmy w stanie zjeść posiłek w restauracji lub ugotować obiad na kilka dni.
Na cenę chleba składa się kilka ważnych czynników. Po pierwsze jest on rekomendowany przez wspaniałą restauratorkę. Następnie trzeba się liczyć z tym, że robi się go z najlepszych składników a pracownicy to wykwalifikowani piekarze.

Z pewnością nie jest to tani produkt i kupowanie go co kilka dni wiąże się z wydaniem horrendalnej sumy! Jednak w zamian dostajemy najwyższą jakość produktu.
Zobacz również:
Jeden komentarz