w

Ceny w kawiarni Rydzyka są wyjątkowo niskie. Inflacja tam nie dotarła?

Ceny w kawiarni Rydzyka
khaukorn, Google Creative Commons

Ceny w kawiarni Tadeusza Rydzyka to prawdziwy hit! W dzisiejszych czasach koszt ciasta i kawy to nie mała sumka do wydania. Wiele osób rezygnuje z samowolnych wyjść na rzecz oszczędzania pieniędzy. Wyjątkiem od reguły jest kawiarnia Tadeusza Rydzyka, gdzie ceny prezentują się wyjątkowo korzystnie. Gdzie jest haczyk?

Kawiarnia ojca Rydzyka mieści się w Toruniu, należy do fundacji Lux Veritatis i jest otwarta dla każdego, począwszy od wierzących aż po pielgrzymów. W kawiarni możemy kupić filiżankę kawy już za 8 złotych, co jest niezwykle korzystną ceną jak na te czasy.

Sponsorowane

Jeśli jakimś cudem nie znasz ojca Tadeusza Rydzyka, to pora poznać jego osobę. Jest to założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam, a od niedawna zakonnik prowadzi własny lokal gastronomiczny. Mówi się, że to miejsce jest niezwykle przystępne cenowo, więc dziennikarz z portalu o2.pl postanowił sprawdzić ten cudowny lokal.

Kiedy wchodzisz do kawiarni katolickiej, nie możesz jej pomylić z niczym innym. Wystrój bije po oczach od samego wejścia. Na ścianach wisi mnóstwo krzyży i wizerunków świętych, telewizory wyświetlają transmisje z Telewizji Trwam, a radio gra wyłącznie Radio Maryja. Osoby niewierzące mogą poczuć się przytłoczone nadmiarem symboli wiary katolickiej. Być może ceny zmienią ich nastawienie co do kawiarni.

Ceny w kawiarni Rydzyka są wyjątkowo niskie!

Ceny w kawiarni Rydzyka
Valmedia, Getty Images

Ile kosztuje kawa w popularnej kafejce? Otóż za filiżankę kawy z ekspresu zapłacisz zaledwie 8 zł, a jeszcze dwa lata temu była za 6 zł. W tych czasach to wyjątkowo mało, zważając na to, że poza kawą płacimy również za miejsce w kawiarni.

Sponsorowane

Gałka lodów rzemieślniczych to cena 5 zł za sztukę. Z tego co wiadomo, w Toruniu nie ma tańszych lodów niż 6 zł za gałkę.

Poza kawą i słodkościami możesz kupić gotowe dania. Zupa pomidorowa to koszt 10 zł, kotlet drobiowy – 12 zł, a fasolka po bretońsku to koszt 24 złote. Choć nie są to ceny z barów mlecznych, to i tak jest bardzo tanio, jak na te czasy.

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
  • Miniatura:
  • khaukorn, Google Creative Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli