w ,

Ceny świątecznych dań u Magdy Gessler. Czy kogoś na to stać!?

Ceny świątecznych dań u Gessler

Magda Gessler to popularna restauratorka, która nadzwyczaj ceni polską kuchnię i to właśnie ona króluje w menu jej restauracji „U Funkiera”. Jakich cen powinniśmy się spodziewać, zamawiając świąteczne przysmaki? A może w tym roku postawisz na katering? Jeśli chcesz zrobić to w restauracji Magdy Gessler, musisz przygotować na to portfel.

Ceny świątecznych dań u Magdy Gessler

Sponsorowane

U Fukiera to popularna restauracja zlokalizowana w Warszawie, której właścicielką jest Magda Gessler. W jej menu znajdują się dania i przekąski, które są dostępne również na wynos. Okres zimowy proponuje przekąski jak sałatki świąteczne, jarzynowa (cena 41 zł za 300 g) i sałatka szuba (cena 58 zł za 300 g), a także sosy, grzyby marynowane i różne rodzaje mięs i kiełbas.

W restauracji dostępne są także tarty z ćwikłą lub chrzanem w cenie odpowiednio 18 zł i 20 zł. Grzyby marynowane wahają się w cenie od 22 zł do 42 zł za słoik o pojemności 350 ml. Wśród mięs znajdziemy kiełbasę wędzoną z jałowcem (cena 34,50 zł za pół kilo) oraz schab po warszawsku w galarecie (cena 39 zł za 300 g).

Wśród świątecznych dań znajdziemy ryby, zupy i bigos. Śledź po kaszubsku lub śledź sherry po polsku kosztują odpowiednio 53 zł i 54 zł za 300 g, a faworki z karpia kosztują 94 zł. Bigos w wykonaniu szefa kuchni kosztuje 84 zł za 900 ml.

A może masz ochotę na barszcz?

Nie wyobrażasz sobie świąt bez barszczu czerwonego? Ten u Pani Gessler kosztuje 65 zł za 900 ml a uszka w liczbie 10 sztuk to kolejne 70 zł. Żurek i zupa grzybowa wahają się między 75 a 85 złotych za 900 ml.

Sponsorowane
żurek/ fot. canva

Istnieje możliwość kupienia pakietu dań świątecznych w cenie 530,25 zł. Co wchodzi w jego skład?

 • Sałatka jarzynowa tradycyjna z grzybkami marynowanymi 300 g,
 • Kompot z suszu taki jak w domu u mamy 900 ml,
 • Śledź po kaszubsku 300 g,
 • Pierogi z kapustą i prawdziwkami 6 sztuk,
 • Barszcz czerwony jak rubin, na zakwasie 900 ml,
 • Uszka z borowikami 10 sztuk,
 • Karp w zalewie octowej 300 g,
 • Kapusta z grzybami i pigwą ulubiona Magdy Gessler 900 ml,
 • Ryba po grecku duszona w bukiecie warzyw włoskich 200 g.

Teraz zostaje ostatnie pytanie… Kogo na to stać? Czy ceny świątecznych dań u Magdy Gessler to nie mała przesada?

Zobacz także:

Sponsorowane
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli