w ,

Cena majonezu drastycznie wzrosła. Ile za niego zapłacisz w 2023. roku?

Ceny majonezu
cyano66, Getty Images

Święta Wielkanocne kojarzą nam się z różnymi potrawami, jednak łączy je jeden szczególny element — majonez! Jak dla mnie nie ma świąt bez dobrego majonezu, którym oblewamy jajka, dodajemy do sałatki czy śledzi. W tym roku cena majonezu potrafi przyprawić o zawrót głowy i zmusi niektórych do mniejszych zakupów na święta — ile przyjdzie nam za niego zapłacić?

Ceny majonezu wzrosną przed świętami!

Sponsorowane

Drożyzna, która opanowała sektor spożywczy, ciągle przypomina nam, że „za mało zarabiamy” a podstawowe produkty jak masło i chleb stały się swego rodzaju luksusem. Jako iż święta to czas, gdy więcej gotujemy, producenci żywności podłapali temat i postanowili podnieść cenę produktu niezbędnego do wielkanocnych dań.

Rafał Mundry opublikował na swoim Instagramie wpis, w którym zamieścił szokujące zdjęcie. Cena majonezu dekoracyjnego Winiary to 15,99 zł, natomiast rok temu jego cena wahała się w granicach 8 zł.

Ceny majonezu
majonez/ fot. KucherAV, Getty Images

By sytuacja nabrała jeszcze większego tragizmu, trzeba zaznaczyć, że płacimy coraz więcej za coraz mniej. Słoiki stają się mniejsze, a ceny wyższe a wszystko w ukryciu, by konsument nie zorientował się zbyt wcześnie.

Nie tylko drożej, ale i mniej 

mówi Rafał Mundry
Sponsorowane

Specjalista zrobił porównanie cen co do trzech lat wstecz. Ceny majonezu podskoczyły o 200% w ciągu 3 lat! Sami zobaczcie, ile przyszło nam płacić w poprzednich latach:

 • 2020: 6,99 zł za 900 ml
 • 2022: 7,50 zł za 820 ml
 • 2023: 15,99 zł za 800 ml

Jakiej ceny możemy spodziewać się za rok? Chyba nikt nie chce tego wiedzieć!

Mamy prawię pewność, że w tym roku wiele osób odłoży słoik swojego ulubionego majonezu i wybierze produkt z marki niszowej. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy na inne produkty, które również są o wiele droższe w tym roku, a bez nich nie jesteśmy w stanie zrobić świątecznych potraw.

Zobacz również te wpisy:

Sponsorowane
Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Miniatura:
 • cyano66, Getty Images
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli