w

98-letnia staruszka przekazuje unikalny przepis na licytacje WOŚP

licytacje WOŚP
sceen z Facebooka/ Gmina Jaworzna Śląsk

Pani Janina liczy sobie 98 wiosen, ale w dalszym ciągu jest w świetnej kondycji. W poprzednich latach przekazywała na licytacje WOŚP własnoręcznie haftowaną poduszkę i ręcznie uszytą kopertę oraz chusteczkę. W tym roku postanowiła podarować przepis, który liczy sobie prawie tyle samo lat co ona. Kto będzie szczęśliwcem i go zgarnie.

Mieszkanka Milikowic stale pomaga w licytacjach WOŚP i przekazuje cenne przedmioty, które znajdują nowych właścicieli. Fartuszek, kapcie, koperta czy chusteczka to tylko kilka z jej podarunków. W tym roku postanowiła zmienić koncepcje i wystawić Austriacki przepis na ciasto „cwibak”. Receptura ma wiele lat, jednak pani Janina mówi, że korzysta z niej do tej pory i ciężko jej znaleźć zamiennik tego kultowego przepisu.

Sponsorowane

Licytacje WOŚP mają wielką moc!

Przepis przywiozła z Austrii, gdzie spędziła kilka lat swojej młodości. Ciasto towarzyszy nam od lat. Babcia, pomimo swojego wieku, nadal piecze je na wszystkie ważne uroczystości, dodając słodkości, na którą warto czekać, dlatego chcemy się nią z okazji WOŚP’owego finału podzielić!

Pani Janina, która za niespełna pół roku skończy 99 lat, ma wielkie serce i nieustannie dzieli się nim z potrzebującymi….

Posted by Gmina Jaworzyna Śląska on Monday, January 16, 2023
Gmina Jaworzno/ Facebook

Licytacja zakończyła się 25 stycznia o 14:48. Do przepisu dołączono ręcznie robione kapcie i fartuszek z kieszonką. Ostateczna kwota, za jaką ją wylicytowano to 520 złotych.

W dalszym ciągu można licytować inne przedmioty, pamiętajcie, że cały zysk leci do potrzebujących!

Sponsorowane

Zobacz również:

Google News
Obserwuj coolinarny logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli