w ,

Naturalny nawóz do roślin. Wykorzystaj skórki z bananów!

Sponsorowane

Ostatnio pisaliśmy o cennych wartościach odżywczych, które można znaleźć w bananach. Poza miąższem banan posiada skórkę, która nie nadaje się do jedzenia, ale można ją wykorzystać w całkiem inny sposób. Co powiesz na ekologiczny i naturalny nawóz do kwiatów i roślin? Dzięki niemu rośliny będą zdrowo rosły, a ty przestaniesz wydawać pieniądze na sztuczne nawozy.

Przygotowanie takiego nawozu będzie trwać od 10-14 dni, więc jest to stosunkowo krótki czas. Będzie sie nadawał do kwiatów dolniczkowych i roślin uprawnych, zwłaszcza pomidorów, które rosną po nim jak szalone. Dodatkowo nawóz jest wrogiem mszycy, więc nasze krzaczki będą bezpieczne. Zobacz co będzie Ci potrzebne do przygotowania mikstury.

Składniki:

  • 4 skórki banana
  • 2 litry wody
  • plastikowe butelki/słoiki
Sponsorowane

Jak go wykonać? To banalnie proste!

Skórki możesz podzielić na mniesze kawałki, wtedy lepiej będzie je wkładać do butelek. Kiedy słoiki będą napełnione do 2/3 wysokości, zalej je ciepłą wodą, szczelnie zakręć i pozostaw na 14 dni aż sfermentują.

Golib

Szczelna zakrętka sprawi że mieszanka nie będzie uwalniać nieprzyjemnego zapachu! Po tym czasie możesz używać nawozu. Dla roślin ogrodowych użyj proporcji 1:5 (np. 100 ml nawozu/500 ml wody), natomiast rośliny dolniczkowe wolą mniejsze stężenie 1:10.

Nawóz jest bogaty w takie składniki jak: fosfor, potas, wapń, siarka, kwas krzemowy. Ponadto jest dobrym odstraszaczem mszycy, która jak wiemy, potrafi zadomowić się na naszych roślinach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.